Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek magasabb fizetést...

Kérhetek magasabb fizetést webfejlesztőként?

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg webfejlesztőként dolgozom (Angular/Nodejs+Postgres/Oracle/MongoDB). Magával a programozással már 6 éve elkezdtem foglalkozni, de valós üzleti/szakmai tapasztalatom kb 3 éve van csak, ebből 2 éve a fent említett területekben. Jelenleg egy kisebb pesti multinál dolgozom, cafeteriával együtt nettó kb 610.000 nettó bérért. 1 éve vagyok ott, ezalatt összeraktam egy elég nagy monorepo-t, minimálisan a devops-ba is kénytelen voltam belekóstolni (elvégre azure-ban dolgozik a cég, abban futnak az alkalmazások, és a komplett deploymentért (dockerfile, configolás) is én felelek), és részben végzettségem (illetve korábbi munkatapasztalatok) lévén a tervrajzkészítéshez is értek (közel se egy építész/gépészmérnöki szinten azért), ami a jelenlegi fejlesztői munkához is kell. Emellett a cégnél kapunk évi 1x-i karácsonyi bónuszt, ami fix plusz 1 havi bér. A kérdés az lenne, szerintetek a tudásomhoz képest ez jó kompenzáció-e, vagy bátran gondolkodhatok 10-20%-os emelés kérésében/más helyre jelentkezésben, ha esetleg úgy alakul? Informatikus msc diplomám van (nem programozással kapcsolatos), angol felsőfok (ez ma már nem nagy cucc, tudom), nagyon gyenge német alapfok, továbbá elvégeztem egy Figma kurzust, és a jelen projektemen kívűl van 2-3 komolyabb referenciamunkám, ha esetleg ezek számíthatnak. Igazából szívesen meghallgatom azt is, a hozzám hasonló tudású emberek mennyiért dolgoznak.

ma 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

3 év tapasztalattal már lehet medior vagy. Mediornak meg nagyon kevés a mostani fizetésed.


Mennyi a bruttó béred? Ha cafeteriát levonjuk és feltételezzük, hogy 25 fölött vagy, akkor olyan br 875-900 fele tippelnék, ami elég kevés. Ha 25 alatt vagy, akkor ennél jóval kevesebb, ami meg tragikus.

ma 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 a bruttóm 900e. A cafeteria nem sok, 15k havonta. Chatgpt szerint (meg fórumok szerint is) kb nettó 600-900 a Pesti átlag medior bér, és 2-3 év tapasztalattal én még inkább a medior skill-sáv aljára lőném magam (annak ellenére, hogy a főnököm, meg expert ismerősöm szerint is már bőven medior vagyok, de lehet csak bíztatni akarnak :D)
ma 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég necces most ugrálni. Főleg, hogy a front-end a legtelítettebb.


Valószínűleg máshol többet kapnál, de nem biztos, hogy érdemes váltani csak a pénz miatt, nem biztos, hogy annyival többet kapnál jelenleg, hogy megérje.


Mindenesetre ha vannak fejlemények, oszd meg nyugodtan, kíváncsi vagyok.

ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kiváltasz egy egyénit, munka után fejlesztesz még kicsikét pár ügyfélnek. évente ~+2,5 millióig adómentes vagy, az havi átlag +208e.
ma 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!