Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 10 ev gyari munka utan...

Ha 10 ev gyari munka utan kirugnak, vagy kozos megegyezessel elkuldenek jar-e a 3havi vegkielegites? Utana 3 honapon at kb! havi netto 200ezer munkanelkuli segely, es utana mennyi munkanelkuli segely jar havonta?

Figyelt kérdés

#munka #munkanélküliség #Közös megegyezes
ma 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerinted mit jelent a KÖZÖS megegyezés?
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Végkielégítés jár ha kirúgnak. Jellemzően az szokott lenni, hogy közös megegyezéssel küldenek el amibe beletartozik a végkielégítés is, de ha nincs beleírva a közös megegyezésbe, akkor nem jár. Akkor ne írd alá.


Ebben lehet egyezkedni, pl a cég adhat többet is, csak menj el minél halkabban, vagy az is lehet, hogy csak 2 havit ajánl fel, mert mondjuk annyira balhés vagy, hogy egy kis jogi hercehurca után végkielégítés nélkül is elküldhetnek.

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Hallottam már olyat is, hogy egy olyat írattak alá, hogy te mondasz fel, akkor nem jár semmi.

Ha nem olvasod el, vagy ha eléggé félsz tőlük, nyilván alá is írod.

ma 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha te mondasz fel, akkor is 99%-ban közös megegyezés lesz amibe nem írnak végkielégítést. Miért is adnának?

Én is felmondtam 7 év után, semmit nem kaptam, de jogilag nem felmondtam, hanem közös megegyezés volt.


Olyan is volt, h felmondtak a cégnél x embernek, másnap már be se kellett menniük, de kaptak 3 havi végkielégítést + felmentési idő. Csak menjenek.


Olyat is hallottam ,h valakit elküldtek és kevesebbet kapott mint kellett volna, 15 év után, de ő pont balhés volt, fegyelmije is volt, nagypofája volt, azt hitte érinthetetlen.

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Nincs már olyan hogy "munkanélkül segély" ami három hónapig jár az az álláskeresési járadék, utána aktívkorúak ellátására lehetsz jogosult, az olyan húszon pár ezer Ft.
ma 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha fegyelmivel raknak ki akkor nem jár, ha km akkor sem jár csak adható.
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!