Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon csak úgy lehet...

Magyarországon csak úgy lehet meggazdagodni hogy vagy rabló cigány vagy, vagy az IT-ben dolgozol fehérként?

Figyelt kérdés
szept. 24. 10:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
35%

"Nagyjából ez a csúcsa ha csak fejlesztöi felelösségeid vannak(legalábbis annál a cégnél, ahol én dolgozom)"


Igen, annal a cegnel, ahol te dolgozol. Nyilvan erdemes jol fizeto cegnel dolgozni inkabb.

szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%
#1 ez miért érdekes? Nyilván IT-ban is dolgoznak balfaszok, mint minden más területen. Sokaknak van milliós fizetése, de sokan dolgoznak valami hulladék kkv-nál, gyűjtőmultinál, állami cégnél stb., mert csak oda jók és a fizetésük is ennek megfelelő.
szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%

#13


Honnan tudod, hogy hol dolgozik? Ezt a KKV-s leszólást se értem, vagy itt csicska meg lúzer mindenki aki nem nemzetközi cégnél dolgozik?

szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%
Vicces, hogy aki sikertelen az mindig azt gondolja, hogy Ő csak a rendszer áldozata és mindenki aki sikeres az csak kivétel, meg a szerencsén múlik meg a kitudja milyen kifogás, csak ne kelljen beismernie, hogy Ő a hunyó a sztoriban.
szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
30%
#14 honnan tudnám hol dolgozik? Csak azt tudom, amit leírt, hogy szarul keres. Jól fizető cég nyilván nem fizet szarul, azért jól fizető cég. A felsorolt példak pedig kimondottan szarul fizetnek a jól fizető cégekhez képest.
szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 IgaziÚriember ***** válasza:
11%

"Érdekes, nekem diplomám van, mellette lassan 2 év tapasztalatom és nettó 509 ezret viszek haza."


...


Nah mindegy, lényeg a lényeg, nem kell mindent elhinni, amit mondnak"


Szóval saját magadat tekinted reprezentatív mintavételnek és azért mert te sz@rul keresel mindenki más hazudik, beleértve a hozzászólókat, salary guidekat és a nyilvános, bérsávval feladott álláshirdetéseket. Mindenesetre ilyen beszükült gondolkozásmóddal ne lepődj meg ha 10 év után sem fogsz többet keresni, mint egy pályakezdő.

szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Úgy is meg lehet gazdagodni, ha a miniszterelnök haverja vagy... ja várj, az az első szituáció.
szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

Az 1-3 milliókat kereső IT-sok nem tekinthetők gazdagnak, amolyan jóltartott alkalmazottak.


A gazdagság milliárdos vagyont, tulajdonolt vállalatcsoportokat jelent. A gazdagoknak elsődleges jövedelme tőkejövedelem, munkajövedelmük max hobbiból származik.


Magyarországon jelenleg egy önkényuralmi rendszer van, amely egyfajta feudális szabályok szerint osztja el a nemzeti vagyont a kegyelteknek. A kegyelt státusz politikai hűséghez és hasznossághoz kötött, tehát ebben az országban politikai kapcsolatok, szervilizmus a gazdagodás meghatározó tényezői.

szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk az ITben pont semmit nem számít a diploma ha már szenior szinten vagy. Az első egy két munkahelynél, az első pár evbetn számít valamit.


A kérdésre a válasz:

Kezdj el építőipari szakmát tanulni. Már most rengeteg balek van, aki kethetes felújításáért kifizet 1,5-2 milliót számla nélkül egy burkolónak, kőművesnek. De reálisan is havi 1,5 nettó simán összehoz. És egyre jobban fognak keresni, mert egyre kevesebben akarják csinálni. De még az autószerelő is jó irány lehet. Azok is 10-15 ezre+áfa óradíjban vannak az olcsóbbak. Ja és egy hónapja szereltettem klímát. 70 ezer volt számla nélkül 3 órás munka 😂 és 3,5 hetet vártam rá.

szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%

#1 vagyok

Miért írja itt mindenki, hogy szarul keresek?

KÖNYÖRGÖM 1.5 év tapasztalatom van xD

Mennyi kéne keressek? 4 milliót / hó?

Köszönöm én boldog vagyok a nettó 550 ezremmel / hó 1.5 évnyi tapasztalattal.

Gondolom itt érettségi nélkül annak idején a pályakezdők 3 milliós bérrel kezdtek ....

szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!