Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha regisztrált munkanélküli...

Ha regisztrált munkanélküli vagyok, és kimegyek Londonba dolgozni - nem feketén -, akkor annak van valamilyen kövezkezménye?

Figyelt kérdés
Itt is kapom a pénzt, ott is kereső vagyok és kint is fizetem a TB-t (nem tudom hogy nevezik ott). Ebből származhat valamilyen hátrányom, vagy kiderül egyáltalán???
2010. nov. 3. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
elmeletileg a 3 honapnal tovabbi külföldi tartozkodast be kell jelenteni. elmeletileg nem lehetsz egyszerre ket eu tagallamban biztositott. valoszinüleg nem derülne ki, mert ehhez eu szintü közös adatbazis kene, ami nincs. viszont, nem ertem, miert tennel ilyet?
2010. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha külföldre mész ki dolgozni, sajnos itt ki kell jelentkezni. Az egy tény hogy nincs közös rendszer, de ha már kint dolgozol akkor ne vedd el más elől a pénzt. Illetve előbb utóbb kiderül, amit te szívsz meg. Egy ismerősöm Németországban dolgozott ugyanígy, majd egy szokásos jelentkezésnél ez kiderült, mármint hogy munkát vállalt külföldön, a meglévő juttatás mellett.Ennek következtében törölték a nyilvántartásból. Kint ledolgozott idő kétszeresét, azaz 6 hónapot szabtak meg amíg semmilyen formában nem mehetett a munkaügyi központba együtt működésre.Miután a fél év letelt, akkor mehetett újra, de akkor a büntetés második része következett,azaz újra minimum 1 év regisztrált munkanélküliség esetén kaphat valamilyen juttatást. Tehát nem éri meg "mutyizni" mert úgyis te járod meg. Ha mész ki dolgozni, ki kell jelentkezni!
2010. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem szándékosan tennék ilyet, csak még folyamatban van a kimenetel, és nem tudom, hogy mikor jön össze.

2010. nov. 3. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!