Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkákat, és mennyi...

Milyen munkákat, és mennyi fizetést fogok kapni Hollandiában, ha van egy érettségim?

Figyelt kérdés

szept. 6. 16:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Angolul tudok, és 1600 eurom megmarad ha levonják a szállást
szept. 6. 19:29
 12/19 SZTANN ***** válasza:
100%
SEGÉDMUNKÁT. Az érettségi (pláne a magyar) nulla munkaalkalmasságot ér. Alulról kell kezdeni, kemény melóval, nem túl sok pénzért, amiből még nem tudsz félretenni, csak normálisan enni, lakni. De ha jól beleállsz, kommunikálni is tudsz, kooperatív, kreatív vagy, akkor jó esetben (csak ha szerencsésen egy tisztességes munkáltatót fogtál ki) hamarosan feljebb jutsz, jobb munkát, több pénzért. De ha igazán keresni akarsz, akkor még sokat kell tanulnod ott is, a melóban és tanfolyamokon is.
szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 SZTANN ***** válasza:
76%
Még valami: sima érettségivel itthon is nagyjából ugyanez a helyzet - annyival jobb, hogy legalább beszélni tudsz (vagy anyádnál lakhatsz). SZAKMÁT kell tudni! Akárhol a világban.
szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
HÁNYSZOR írod még ki ide ezt a kérdést...? Valami mentális hendikepped van talán...?
szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%
#11 nem marad meg 1600 Eurod. Ha nem tudsz hollandul és nincs saját lakhatásod, akkor eleve csak munkaerőkölcsönzőn keresztül tudsz dolgozni, kölcsönzött munkavállalóként egyáltalán nem biztos, hogy minden nap dolgozhatsz, sőt. Másrészt a nettó fizetésedből még levonódnak a kiadásaid, mint az étkezés, tisztálkodószerek, takarítószerek, telefon, közlekedés, utazás, esetleg fodrász, orvos, szórakozás, ruházkodás, tolmács, könyvelő, cigaretta, akármi. Hollandiában minimálbérből kb úgy fogsz kijönni, mint Magyarországon magyar minimálbérből, aka neccesen.
szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
34%

Ha a szállás után marad nettó 1600, abból már félre lehet tenni. Feltéve ha nincsenek hatalmas kiadásaid.


Aki azt írja "holland minimálbérből úgy fogsz kijönni mint magyar minimálbérből" az szimplán idióta és ne is olvasd, mert az ilyet nem is lehet komolyan venni.

szept. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#16 Nem vettem komolyan
szept. 9. 08:28
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Párom holland férfi, kezdetben nyelv és érettségivel mentem ki mellé.

Eredetileg úgy volt, hogy 1 hét, abból lett 1 hónap, aztán félév haha stb.


Simán meg lehet élni idekinti minimálból.

Az tény: ha van szállás vagy akár étel is biztosítva pl konyhai mosogatóként, akkor sokkal több marad zsebben.

Vagy lakótársat keresni vagy alapon ismerőssel vagy pároddal kimenni és osztoztok a költségeken.


Alapból se lehetetlen félre rakni.


Az se mindegy, hogy te magad hogyan kezeled anyagi dolgaid és mik is a személyes igényeid kiadásaid.


Magyarban sem volt gondom a félrerakással, de édes kevés volt ahhoz, hogy jövőt alapozzak abból.


Pl anyám,húgom dohány kiadása 40-50ezer ft /hónap.


Nem dohányzom.


Tesóm 1 tekercs wc papírt elhasznál 2-3 nap alatt.


Míg én menszesszel együtt is 1-1.5 tekercs/hónap.


Az emberek telefonokra 100-700ezreket költenek.


Nekem megfelel a mostani a mai napig 20ezerért használtan.


Mások 20-100ezreket fizetnek a telefonhívásaikra stb. /hónap


Jómagam tökéletesen megvagyok feltöltő kártyával, sőt rajta dekkol a keret. Mamámmal szoktam lebeszélni, mert idős, nincs jóba elektronikával.


Internet sincs telómon, úgyis otthon netezek csak vagy home office munkára is csak azt használom.


Mások bulikra, alkoholra, drogokra verik el a kesst.


Nem fogyasztok se kávét, se alkoholt. Inkább egy minőségibb kikapcsolódási formát választunk párommal 2 hetente hétvégén kettesben.


Sokan mindig shoppingolnak.


Részemről off, nem szeretem. Meg minek vegyek egy egész wardrobnyi ruhát?


Naaagyon egyén függő, hogy kinél mikre folyik ki a kess.


Sok ember pedig 500 ft-ból se tud pl 3000 ft ot csinálni. Azoknak navyban sem fog működni.


Igaz ez a spórolásra is.


Meg kezdetnek bármi jó, tanulni lehet mindig, kortól függetlenül. Ahogy azt én is megtettem és sokan mások a világon.


Vegyél elő egy lapot és írd 3 hónapon át mindazt, hogy mennyi kessed van egészen a filléres kiadásokig. Ha veszel egy nyalókát azt is.


Majd elemezd és gondold végig: kell-e ez nekem?


Hajrá!

szept. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18


Nagyon köszönöm, hogy ezt ilyen szépen kifejtetted, mindannyiunk nevében.


Anno éltem Hollandiában én is és mivel uitzendbureau-n voltam szakmunkásként, ezért térítésmentesen adtak szállást saját szobával. Sosem volt gondom a félrerakással.


Viszont azt láttam kint, hogy vannak sokan akik nem bírják ki, hogy ne szívjanak fel pár csík fehéret, plusz ne rúgjanak be átlag kétnaponta, na meg kupizás min. hetente, meg muszáj a legújabb teló stb. Utána meg nyilván nem marad a hónap végére semmi és előlegekért kunyerálnak és sírnak, hogy "semmit sem lehet félretenni" meg "nem ér semmit a fizetés kint ha nem keresel legalább nettó tízezret" meg hasonló dumák.

szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!