Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik állást választanátok?

Melyik állást választanátok?

Nehéz döntés előtt állok. Egy elég szar évem volt eddig, ugyanis 3 felmondásom volt idén. Először 7,5 éves munkaviszonyt mondtam fel, mert szellemileg és lelkileg nem volt tovább elviselhető a túlóra mennyiség és az, hogy mennyire nem volt időm semmire. Utána 1,5 hónapot voltam egy önkormányzati fenntartású cégnél, ami jó lett volna, ha hajlandóak lettek volna betanítani és nem a fenyegetést látta volna bennem a csoportvezető (mivel tapasztaltabb voltam). Ezután egy könyvelőirodába mentem, távmunka volt, de elég hamar kiderült, hogy a főnökasszony, akire igencsak támaszkodni kell, egy pszichopata nárcisztikus állat. Itt voltam 1,5 hónapot és most munkanélküli vagyok, mert 1 napot se bírtam volna többet az utolsó helyen. Most szeretnék elhelyezkedni, két ajánlat között vacillálok. Íme a két cég.

Versenyszférás cég:

- pozíció: gazdasági jolly-joker

- kevés fizu, br 460.000 Ft

- kafetéria van próbaidő után

- változatos munkakör, mindenkit kell tudnom helyettesíteni (de nem kell mindent is egyszerre csinálnom)

- emberileg nagyon normálisak, életemben nem találkoztam ilyen normális emberekkel

- stresszesnek nem mondható

- hosszútávra terveznek velem

- mivel időben hamarabb kaptam ajánlatot, elfogadtam tőlük (de még visszamondhatom)

Állami cég:

- pozíció: könyvelő

- nem rossz fizu, legalábbis a másikhoz viszonyítva, br 585.000 Ft

- kafetéria próbaidő után

- juttatások (egészségpénztári, nyugdíjpénztári befizetés, lojalitási bónusz évente)

- monoton munkakör (csak ugyanazzal kell foglalkoznom)

- jobctrl360 programot használnak (korábbi helyen már használtam, tudom milyen)

- interjún nagyon szimpatikusak, kedvesek voltak, abszolút megnyerőek voltak

- elvileg nem jellemző a túlóra

- hosszútávú munkalehetőség

Kérlek adjatok tanácsot, ami alapján könnyebben tudnék dönteni. Köszönöm!

szept. 1. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

én menekülök az olyan helyről, ahol mindent is kell csinálni. Elég volt 10 évig az ilyen.

Mennék az államiba.

szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Alapvetően túl sok a fizetésbeli különbség ahhoz, hogy az 1. válasszam.

Persze, sok egyéb szempont is felmerül: mennyit kell utazni, mennyit kell bejárni, milyen a munkaidő, melyik munkakör fekszik jobban neked, melyik hely tűnt szimpatikusabbnak stb

szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utazás szempontjából 15 perc a különbség.

HO egyiknél sincs, de egyébként sem érzem azt, hogy nagyon hiányozna, nem kritérium nekem.

Munkaidő:

1. ha jól rémlik, ott 7:30-tól lenne munkaidő vagy 8:00-tól, fix idő

2. rugalmas munkaidő, akár 7-től kezdhetek, 20 perc ebédszünet, 8 óra 20 percet kell ledolgozni, de kezdhetek később is, ha úgy kényelmes

Munkakör: az elsőnél talán több lenne a fejlődési lehetőség, a szakmámban (könyvelés) több olyan dolgot is tanulhatnék (mezőgazdaság, K+F), amivel eddig nem találkoztam, de van bennem egy kis félsz, hogy mennyire lennék a feladatokba bevonva, mennyire veszne el az egészből a könyvelés, amit nagyon szeretek. A másodiknál csak számla könyveléssel kéne foglalkoznom, emiatt kicsit monoton, viszont mindig is szerettem csak simán alapbizonylatokkal foglalkozni, nehezebb napokon valahogy ellazító tud lenni. +1 pont azért, mert SAP-vel dolgoznak és már régóta szeretném megtanulni.

Mindkettő nagyon szimpatikusnak, közvetlennek és emberinek tűnt.

szept. 1. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Vajon ha az első helyen megemlitenéd, hogy hozzájuk szeretnél menni de van egy közel br 100al jobb ajánlatod, így nem-e lehetne egy kicsit kevesebbre venni ezt a különbséget annak érdekében, hogy inkább őket válaszd, akkor mi történne? Én valtaskor hoztam már fel , hogy ennyiért már van ajanlatom, illetve ennyiért dolgoztam és ennyit szeretnék. Persze kéteselyes dolog, elsulhet igyis úgyis.
szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Sőt mivel már számolnak veled, hogy elfogadadtad a dolgot lehet, hogy másoknak már visszamondtak és neked egyszerűbb kicsit többet adni mint újra keresgélni. Persze én úgy adnám elő, hogy miután azt elfogadtad, egy regebbi helyről vissza hivtak evvel a magasabb bérrel kecsegtető lehetőséggel. Tehát már elkotelezodtem , csak utána beesett ez az ajánlat. Persze ez én lennék,nem feltétlenül követendő. De ahogy a cégek úgy én is szeretem kicsit feszegetni a határokat .
szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fsms ***** válasza:
68%

Csak saját tapasztalat. Állami céget soha. Rossz referencia, plusz onnan is bármikor kirúghatnak a költségvetési problémák miatt.

Lehet kezdetben kevesebb hosszútávon jobban megéri.

szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Még egy szempont: attól hogy az interjún szimpik voltak, még nem biztos, hogy valóban olyan nagyon jó fej ott mindenki... Azt meg persze hogy mondja minden munkahely, hogy stresszmentes és hosszú távra tervez. Általában a fele se igaz.
szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Nincs az az isten, hogy ennyicske pénzért elmenjek állami szférába bármi is a körülmény. szóval egyértelmű
szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Állam bácsinak általában nem érdemes dolgozni, de itt jobbnak tűnik, mert a mindenes munka idegörlő. Könyvelőként amúgy saját vállalkozás, egyéni könyvelés nem jutott eszedbe?
szept. 1. 22:50