Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idegen nyelvvel dolgozók,...

Idegen nyelvvel dolgozók, mennyire használjátok a google, deepl, egyéb fordítókat? Mik a tapasztalatok? Nem érzitek, hogy ellustultok (nehezebben megy az önálló fogalmazás, vagy hogy egy idő után nem lesz szükség már a tudásotokra?)

Figyelt kérdés

Én használni szoktam sokat, régen egy vicc volt, de már nagyon szépen fogalmaz. Szebben mint ahogy nekem eszembe jut pl. elsőre.


Ha egy nyelven nem tudnék semennyire, azért nem merném elküldeni a fordítóval másolt szöveget, hisz van hogy csak angolra fordítottam, nagyon szépen lefordította a szüveget, csak éppen a legfontosabb mondat jelentése volt kb. ellentétes azzal, amit fordítani akartam.


Nekem könnyebb a fordítóval fordítani viszont, majd azt kijavítani utána mint az egész fordítást kitalálni. Ez sokszorosan igaz, ha már megvan az egyik nyelven a szöveg, és csak bemásolom, egyik helyett sem kell gépelni.


szept. 1. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor használom ha egy szó nem jut eszembe, vagy sosem tudtam. De komplett szövegekhez nem.

Főleg szóban kell használnom a nyelvet, ott eleve esélytelen volna fordítóra támaszkodni, de emailek, memok írásakor sincs szükségem rá.

szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5/7
szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Google olyan bődületes fæszságokat fordít mostanában, hogy teljesen használhatatlan angol-magyar viszonylatban. Deepl 95%ban értelmes fordítást dob vissza
szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer angol spanyol fordítás kellett. Megcsináltattam guglival, odaadtam és azt mondták, hogy hibátlan. Annyira nem tudok spanyolul, hogy le tudtam volna ellenőrizni. Azt hiszem kb 5 oldal volt és egy óra alatt megvolt.
szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Maximum 1-1 szót fordítok le, mondatokat nem. Azt is inkább csak azért mert választékosan szeretek fogalmazni. Egyszerűbb eleve angolul gondolkodni, kitalálni hogy mit akarok írni.
szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!