Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egészségügyi kiskönyv "beszerz...

Egészségügyi kiskönyv "beszerzésének" folyamata nálatok mi volt mostanában?

Figyelt kérdés

Sok - sok évvel ezelőtt suli mellett árufeltöltőnek jelentkeztem, akkor az EÜ kiskönyvet adott áruház(lánc) üzemorvosánál lehetett és kellett is intézni, természetesen ők fizették.

Úgy hozta az élet most megint vállalnom kell pár hónapig a főállásom mellett ilyesmi munkát, de kisebb boltba jelentkeztem ahova kérik a kiskönyvet illetve vendéglátásban is azt látom már úgy hirdetnek a kiskönyv megléte kötelező , de ezeknél ugye nincs üzemorvos. Egyik sem fizeti, régen úgy emlékeztem a Munkáltatónak kell ha szükséges a munkakörödhöz, de ennek majd utána nézek lehet változtak a szabályok, amit viszont nem értek : felhívtam két orvost, aki elvégezheti a vizsgálatokat és kiadhatja a kiskönyvet ( neten kerestem rá), mindkettő azt mondta "beutaló" kell a munkáltatótól! A másodiknál már vissza is kérdeztem, hogy simán nem tudom megcsináltatni? Azt mondta nem, mert ezen szerepel milyen munkakörről van szó. Aki vendéglátásban ide - oda ugrál akkor hogy oldja ezt meg? Gondolom nem adott ott sem beutalót senki, de a kis Józsi non-stop boltocskában sem totál elvesztettem a fonalat. Ráadásul 15 és 17 ezer Forintos összegért csinálnák meg, amitől újabb sokkot kaptam nyilván azért vállalok + munkát, mert most nem állok túl jól anyagilag a kiadás meg rengeteg elég ha az albérlet árakat nézzük Budapesten.


Szóval a lényeg, aki magának csináltatott idén ilyet leírná hogyan és mennyire korrekt, amit a doki mondott telefonban?

Köszönöm a segítő szándékú kommenteket előre is a trollokat majd csak ignorálom számítok rá lesznek.



aug. 29. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Első körben tüdőszűrés kell és ha ennek megvan az eredménye mehetsz üzemorvoshoz.

Ezt általában a cég állja aki alkalmaz.Elmehetsz nyilván privát orvoshoz ami fizetős ahogy írtad.

Aki még ugrál vendéglátásban egy évig érvényes aztán ha pont nem munkáltató küldi üzemorvoshoz.

aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm válaszod.

Tüdőszűrőm van friss az régen is kellett, azért nem is tértem ki rá külön, de ahogy írtam egy kisebb boltba mennék árufeltöltőnek ahol van a tulaj meg kb 4 alkalmazott és abszolút nem foglalkozik azzal ő intézze az üzemorvost, mint pl Spar, Tesco esetén van az más, ezért tettem fel a kérdést ilyenkor mi a helyzet?

Ahogy a vendéglátós munkáknál itt is csak eleve kéri a munkába álláshoz = nekem kell intézni ha oda akarok menni.

aug. 29. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos drága lett valóban én pultoztam - felszolgáltam egész nyáron pont a napokban vagyok utoljára és magam fizettem. Komolyabb helyek lehet fizetik, de én egy bisztróban vagyok itt fel sem merült ez, hanem ahogy írtad amikor jelentkeztem kellett vinnem nélküle szóba sem álltak volna velem. Olyan beutalót vagy mit amit írtál nem vittem az orvoshoz csak a, pénzt igaziból meg mondtam mit fogok dolgozni.
aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Köszi, privátban is mesélt most valaki hasonlót írt, de ő étteremben több helyen dolgozott nyáron és nem is kérték tőle akkor ez sem egységes, nem mindenhol tartják be gondolom. Kénytelen leszek kifizetni úgy látom, mert árufeltöltőnek kérik az fix.

aug. 29. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Megmondom neked őszintén tőlem soha nem kérték árufeltöltőként igaz Balatonon dolgoztam főleg ilyen kis éjjel - nappalikban. Szerintem azok tartják ezt be ennyire, akiket már megbüntettek. A testvérem viszont évek óta boltban dolgozik főállásban neki kellett a cég fizette
aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!