Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy 32 éves embernek saját...

Ha egy 32 éves embernek saját budapesti lakása van frissen felújítva, havi 1.3 millió forintos nettó keresettel és (ennek hála) többtízmilliós megtakarítással, akkor elmondható, hogy magyar viszonylatban ez az ember jómódúnak számít?

Figyelt kérdés
aug. 21. 17:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ez jómódú
aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként igen.
aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Bármelyik ismerősöm, aki külföldön dolgozik, ezt lazán gyorsan összehozta és még többet is. Egy youtuber srác akinek a videóit néha nézem, Ausztriában szállodát takarít és ő keres ennyit.

Én már kb. 10 évvel ezelőtt elértem a havi 1.5 milliós bevételt és én sem mondanám magam most sem jómódúnak.

De mintha korábban mintha olvastam volta két nagyon hasonló kérdést is. Az ilyen kérdésekkel megerősítést vártok, vagy fejsimogatást vadidegenektől, hogy leírjuk, szép teljesítmény? De ha egyszer nem az. Még csak kiugrónak sem mondanám ezt.

aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%

A jómód nem attól függ, hogy mennyi lóvé van a láda fiában. A jómód attól függ, hogy mennyit költhetsz.

Az a jómódú, aki minden alkalommal, amikor betér a falusi kocsmába, meghívja az ottani összes kocsmatölteléket és az alkalmazottakat is egy italra, amit ők választhatnak. És fizet a 600 forintos kólája helyett százötvenezret. Na, ez a jómód!

aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!