Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet tanulás céljából (fizeté...

Lehet tanulás céljából (fizetés nélkül) elektronikus eszköz szervízes boltba "dolgozni"? Valaki csinált már ilyet? (Akár másmilyen boltba is).

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gépeket, telefonokat, főként laptopokat megjavítani. Azon gondolkodtam, hogy lehet-e felhívni (vagy akár odamenni) ilyen üzleteket és megkérdezni, hogy "dolgozhatsz-e" nálunk, hogy megtanulhasd? Valakinek van ilyen tapasztalata? Vagy tud esetleg ilyen helyet? (15 éves vagyok, ha ez számít).

És tudom, hogy erre valószínüleg nem sok dolgozó ember kíváncsi, meg nincs rá ideje, nem akar vele foglalkozni, nem fizetik ehhez eléggé stb. Ezzel tisztába vagyok, de mégis szeretném megpróbálni. (Illetve azt is értem, hogy inkább a tulajdonost vagy menedzsert kéne megkérdezni, nem feltétlen a dolgozót).



aug. 16. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Tulajdonost, dolgozónak nincs döntési jogköre.
aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Hiába tanítanának meg, 15 évesen nem foglalkoztathatnak, így erre nem nagyon van sok esély.


Inkább youtube-ról tanuld meg a különböző típusok, eszközök szétszedését, összerakását, javítását.

aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15 évesen nem foglalkoztathatnak, kizárólag tanítási szünidőben.


Olyan opció jogilag nem létezik, hogy dolgozol és nem kapsz érte bért, vagy valamilyen juttatást. Még a kötelező szakmai gyakorlatos diákoknak is kötelesek a foglalkoztatók bért fizetni.


Nyilván sok mindent el lehet érni nem hivatalosan. Viszont annál ott van a lebukás veszélye. Senki nem fogja elhinni a hatóságok részéről, hogy nem feketemunkás vagy ott, ha éppen belefut a foglalkoztatód egy munkaügyi ellenőrzésbe. Bár nem lehetetlen, hogy egy írásos megállapodás keretén belül tudjon működni a dolog. De ennél is azt mondom, hogy a ledolgozott időre bérezés jár. Tehát a bérezés hiánya valószínűleg ilyen esetben is problémás lenne jogilag.


Egyébként mindig a tulajdonost/munkáltatót kell megkérdezni róla. Ha éppen az ott dolgozó az, akkor nyilván őt.


Én értem a problémád, de jogilag a dolog igencsak korlátozott.

aug. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A munka törvénykönyve értelmében a munkát meg kell fizetni, tehát ingyen nem dolgozhat senki.
aug. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!