Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges olyan Magyarországo...

Lehetséges olyan Magyarországon, hogy egy munkáltató elvégeztet velem egy drága tanfolyamot, és felmondás után ne követelje vissza a pénzt?

Figyelt kérdés
Biztos van olyasmi a szerződésben, hogy adott ideig náluk kell maradnom, különben fizethetek vissza mindent.
aug. 6. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mi pl most kaptunk egy nagyon drága (500e+) tanfolyamot kb. 5-en a csapatból, az ég világon semmiféle szerződés vagy kikötés nem volt.
aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Korábban dolgoztam olyan helyen, ahol évi 2000 dollár képzési keretre lehetett pályázni a rendes juttatási csomag részeként.

Nem hagytak jóvá bármit, de több európai szakmai konferenciára is ezzel mentünk ki.

aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Természetesen minden joga megvan visszakövetelni, hiszen azért fektetett bele az oktatásodba, hogy aztán azzalna tudással többet termelj neki (amiből talán béremelést is tudna adni). Ha te olyan paraszt vagy, hogy elvégzed a tanfolyamot, aztán máshol kamatoztatod a tudásod, érthető hogy vissza akarja kapni a befektetett pénzt.
aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hogy volt-e tanulmányi szerződés, és mi volt benne.

Én megboldogult ifjúkoromban nyolc általánossal (mert néhány osztály után otthagytam a gimit) kezdtem a postán, majd levelezőn postaforgalmi szakközépre jártam. Itt volt tanulmányi szabadság is, a szerződésben meg az, hogy plusz annyi időt kell dolgoznom, mint ameddig a suliba járok.

Akárhogy is, én baromira örültem, mert földig süllyednék szégyenemben, ha csak nyolc általánosom lenne.

aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3.: Akkor paraszt vagyok, kit érdekel? Ezzel az elcseszett lúzer mentalitással csak saját magadat szívatod.


4.: "Akárhogy is, én baromira örültem, mert földig süllyednék szégyenemben, ha csak nyolc általánosom lenne."


Nem, akkor csak egy kis tanulatlan bunkó lennél, akinek eszébe nem jutna szégyenkeznie emiatt :))

aug. 6. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 A cégnek bőven van haszna azon hogy kiképez és kevesebbért foglalkoztat mint kellene :) Ha olyan feltételeket ad a munkaadó hogy a munkavállaló felmond akkor valamit a munkáltató csinál rosszul.


Kérdező általában ha valamit vissza kell fizetni, ott konkrét szerződést szoktak erről aláiratni.

Tipikus esete ennek mikor pl MÁV vagy BKV hoz jelentkezik valaki villamos/mozdonyvezetőnek ahol az adott cég képzi ki a munkaerőt.


Ha nincs benne a munkaszerződésedben akkor nagy eséllyel a képzés amit végzel az teljes egészében a munkáltatót terheli, ha megszűnik a munkaviszonyod akkor is.

aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, akkor csak egy kis tanulatlan bunkó lennél, akinek eszébe nem jutna szégyenkeznie emiatt :))"


Kérdező, itt valójában te vagy a bunkó. Leginkább azért, mert másokat minősítesz anélkül, hogy ismernéd, és mások önismeretét, őszinte megnyilvánulását stb. semmibe veszed, kukába vágod, és tolod a magad sztereotípiáidat. Ez viszont rólad szól, nem rólam.


De lehet, hogy én vagyok a hibás, mert gyöngyöt szórok disznók elé, de nem baj, nem vitatkozom veled. Hogy ki a bunkó az nyilvánvaló, és ennek semmi köze az iskolai végzettséghez.


Talán majd egy következő életedben megérted, hogy miről beszéltem, most kétlem.

aug. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.: Minek gyakorizol, ha ennyire sérülékeny az egód?


"mert gyöngyöt szórok disznók elé"


Az nem lehet, hogy éppen te vagy a disznó? Mert aki gyöngyöt szór bárhová is, az nem azért teszi, hogy utána ok nélkül semmiségeken besértődjön. Ez nem jellemző az ilyen típusú emberekre, inkább csak szeretnéd magadat így látni!

aug. 7. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!