Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a munkahelyek...

Melyek azok a munkahelyek amik nem szükségesek a világban?

Figyelt kérdés

Szerintem manapság (meg mindig) sok ember választ karriert hogy több pénzt keressen de sokszor olyan munkát választanak ami egyáltalán nem szükséges. Hiába jön a válasz hogy azért kapnak annyi fizetést mert olyan értéket adnak. De komolyan valaki azt hiszi hogy egy random analitikus egy gazdasági cégnél aki excel táblákat néz vagy egy marketinges aki havi nettó 500 ezerért néz ki a fejéből hogy az új terméket hogyan reklámozza hülyén többet ér mint egy gyári munkás?


A következő lehet hogy rossz gondolat, de leírom: hogy lehet hogy egy informatikus havi nettó 1 milliót összeszed egy olyan cégnél ami nem mutat semmi egyedit, semmi újat, ugyanaz mint a többi cég csak a pénzt akarja és egy tanár vagy egy szociális gondozó meg csak megélhetésért küzd? Mondhatjuk hogy az az informatikus "elveszi 4 tanár fizetését"



Tanár, szociális gondozó, gyári munkásra mindig lesz szükség.

Informatikusra is de nem ennyi.

Meg sok gazdasági munka az nem ér semmit. Csak még gazdagabbá teszi az embert meg a céget. De szükség van a társadalomnak rá? Nem.



júl. 30. 19:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%

Igazából a gyári munkára sincs szükség a jövőben. A legtöbb egyszerű munkát elveszik a robotok.


Úgy érdemes szerintem vegiggondolni, hogy mi hasznos tudás egy apokaliptikus esemény után.

Mi lesz az ami segít túlélni az egyénnek, és mi az ami segít ujraépíteni a társadalmat?


A mérnök szakmák, orvos, termeszettudomanyos szakmák alapvetően.

Aztán az élelmiszer termelés, előállítás szakmái.


A többi nagyjából feleslegesnek tűnik egy ilyen helyzetben.

júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
13%
#6 1 millió forint egyáltalán nem sok pénz.
júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%
Egy informatikus (meg pár mérnök) tud olyan robotot csinálni, ami elvégezi a gyári munkás munkáját, méghozzá jobban, pontosabban, gyorsabban, fordítva nem igaz. (Azért nem használnak még MINDENHOL robotokat, mert egyrészt daga - tehát csak nagy cégeknek éri meg, másrészt ehhez egyfajta technikai intelligencia kellene, ami MO-on nem gyakori)
júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%

“Nem kell informatikus”


- kérdező az interneten posztolva a telefonjáról, a wifi hálózatán, amit azért tudott megvenni, mert valami felesleges informatikus csinált egy beléptetőkapu szoftvert a gyárban ahol dolgozik, egy másik meg egy bérszámfejtő programot, hogy megkapja a havi fizetését

júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy ezzel a nagy robotizációval a vállalatok is megüthetik a bokájukat.


Kirúghatják a pékeket, a húsipari gyári munkásokat, meg a zöldségválogatókat, mert lehet robotot gyártani, ami jobban megcsinálja a munkájukat. De ha a pék, a húsipari dolgozó meg a zöldségválogatónak nem lesz pénze megvenni a kenyeret, hőst, zöldséget, mert kirúgták és nincs munkája, akkor a robot nem fogja megvenni helyettük.

júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 IgaziÚriember ***** válasza:
54%

"De ha a pék, a húsipari dolgozó meg a zöldségválogatónak nem lesz pénze megvenni a kenyeret, hőst, zöldséget, mert kirúgták és nincs munkája, akkor a robot nem fogja megvenni helyettük."


Ez egy rossz gondolatmenet. Ha kirúgják a péket, húsipari dolgozót és az egyéb sallang munkakörökben dolgozót akkor elmennek másféle munkát csinálni. Nem minden munkakör örök, már nincsenek kimondottan TV szerelők, rádióműszerészek sem, mégsem omlott össze a gazdaság.

júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
25%

Akkor ezek szerint még is csak fognak maradni alacsony hozzáadott értékű munkák ahol dolgozhatnak az emberek.


Mert hát gyakorlatilag szinte az összes alacsony hozzáadott értékű munka elképzelhetetlenül sok pénz és megfelelő infrastruktúra mellett kiváltható robotokkal.

júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#7 2. ra gondoltam. igazad van, gyorsabbá teszi a munkát meg olcsóbbá. de sok irodai munkas nem dolgozik sokat meg nem fontosat

meg olyan cégnél dolgoznak ami nem fontos.

#8#9 igazad van

#10 igazad van de még nem tartunk ott. meg mi lesz akkor a gyári munkásokkal? hogy fognak túlélni? ez jó kérdés, főleg a következő 10 évbe vagy amikor több automatizáció lesz

#12 szerintem 1 millió forint az legtöbb embernek jó sok. nettó 400 sincs meg legtöbb embernek, nem?

#14 visszanézheted nem írtam hogy nem kell informatikus, a másik meg soha nem dolgoztam gyárban

#15, 16 ezen gondolkozok. bár más angol fórumokon biztos vagy ezerszer átbeszélték ezt a témát de nem értem hogy nem érkezne be alapvető fizetés az embereknek? Universal basic income vagy micsoda a neve angolul

talán a gyárból, áruházból, raktárból(bár a raktári pakolást is nehéz automatizálni azért) a dolgozó átmegy valamilyen építőipari munkába? Vagy olyan fizikai munkába amit csak ember tud megcsinálni?

Vagy a gyári munkásnak vagy akinek 8 általánosa van mit kell majd tanulnia hogy túléljen?

júl. 30. 21:36
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"bár a raktári pakolást is nehéz automatizálni azért"


https://www.youtube.com/watch?v=S8zDRu72HD0

júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
#19 látom. De szerintem magyarországon jó pár év után lesz ilyen, főleg vidéken
júl. 30. 21:47
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!