Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként mennyi...

Gépészmérnökként mennyi fizetést lenne reális elkérnem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök alapképzésem van (karbantartás szakirány), és másoddiplomaként egy szakirányú továbbképzés. MSc és még egy szakirányú folyamatban. Német nyeltudásom B2 szint, és az angolom B2 - C1 között van. Duális képzésesként iparban voltam 3,5 évet, majd utána még 3,5 évet dolgoztam karbantartásban (gépészet).

Hívott egy kis fejér megyei cég karbantartás tervezőnek, de inkább mindenesként kellene működjek, ugye kis cégről van szó. Szóval alkatrészbeszerzés is lenne, munkásokkal (páran vannak összesen) foglalkozni stb.

Mennyi lenne reális fizetési igényem szerintetek, van valami tapasztalatotok/ ötletetek?


júl. 22. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
850 bruttó
júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Vezetőnek br 1 milka simán.
júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire kis cégről van szó attól függ. Az ilyen kis-közepes vállakozások nem fognak neked milliós bért adni, szerintem ha bemondod nekik, az amúgy vélhetően rális bérigényt, az lesz a válasz, hogy ők a felére (sem) gondoltak...
júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt meg lehet kérdezni, milyen bérezésre gondoltak, másrészt első munkahelynél nem az a vezető kérdés, hogy mennyit fizetnek, hanem az, hogy mit lehet tanulni és ez alapján hová lehet továbblépni. Én inkább amiatt aggódnék, hogy komolyabb vállalatnál való jövőbeli munkához nem ad elég erős alapot a "mindenes voltam a Kocka Kft-nél", tehát utána is pont ugyanannyi küszködés lenne egy normális és jól fizető meló megszerzése, mint most. Ezzel ellentétben önmagában az, hogy esetleg "sz.rul kerestem a Kocka Kft-nél", nem lesz kihatással az egész karrieredre. Ha meg béna a fizetés és béna a meló is... asszem tudod a választ (de el lehet vállalni, miközben keresel tovább jobbat).
júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az elso munkahelyem lenne. Megneztem, elvileg 50fos ceg, egy nemet ceg magyarorszagi kis leanyvallalata, ceginfo azt irja tavaly 2mrd Ft arbeveteluk volt. Na most ez szerintem a magyar ceg bevetele lehet, ahogy nezem kulon van bontva a cegjegyzekben. Csak hogy be lehessen loni mekkora a ceg. Egyebkent tapasztalatom szerint teljesen normalis ekkora cegeknel hogy egy mernok a “mindenes”, rengeteg ismerosom helyezkedett el anno igy amikor vegeztunk, de nem tartom veluk a kapcsolatot. De hogy nem egyedi eset, az biztos. Multinal vagy egy nagy cegnel persze van kulon ember mindenre. Brutto 900k ami netto 600, az szerintetek sok lenne? Vagy 850 ahogy az elso is irta?
júl. 23. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá egy bér sávra, hogy nagyjából ők miben gondolkodnak vagy adj meg te magad egyet. Azt csak tudod, hogy nagyjából milyen összegért dolgoznál szívesen, lődd be a bérigényed ettől az összegtől kb. +-15%-ra mondjuk. Tehát ha mondjuk 900-ért szívesen vállalnád, akkor adj meg egy 800 ezer és 1 millió közötti sávot.
júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Br. 1,2 millióról kezdenék alkudozni lefelé, 900 alatt meg nem érdemes elmenni. Ilyen papírokkal külföldön többmilliót is megkereshetnél.
júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!