Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákszövetkezeteknél miért...

Diákszövetkezeteknél miért keresnek a munkák 90%-ában hosszútávra? Nyilván egy diák leginkább csak nyáron tud dolgozni...

Figyelt kérdés

Május 15 és szeptember eleje között van nyári szünetem. Már április óta folyamatosan keresem a munkákat erre az időszakra, de eddig semmi. Lassan 2 hónapja itthon vagyok.


Nem kenyérre kell a pénz, tehát azért akármilyen munkát nem vállalok el, válogatok. De már legalább 50 munkára jelentkeztem ezidő alatt, és ahonnan visszajeleztek, mindig az volt a probléma, hogy csak nyárra keresek munkát.


Nyilván lehet egyetem mellett is dolgozni, de én nem szeretnék, megszakadnék benne. Szerencsére támogat a családom, így nem is lenne rá szükségem. De nem értem, miért várják el mindenkitől, hogy egyetem mellett is dolgozzon?


Tudom, hogy a cégek többségének az a jó, ha valaki hosszú távon ott van, de akkor könyörgöm, ne diákmunkaként legyen már meghirdetve...



júl. 4. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert igazából fix dolgozót keresnek minimálbérrel, és mindig vannak olyan rászoruló egyetemisták, akik elvállalják. Nem is kevesen. Én 15 éve voltak diákmunkás korban, már akkor is olyanokat kerestek, akik folyton tudnak menni és hidd el, vannak ilyenek bőven, akik szegény családból jönnek, és kell a pénz, mert nulla forintot kapnak otthonról.


Annyi munka meg nincs, hogy mindenkinek jusson.

júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:
100%
Nem szép dolog, de nem kellett volna megmondanod, hogy csak nyárra keresel melót. Ami már 2 hónap sincs egyébként.
júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ja, már nincs 2 hónap se, de ha időben el tudtam volna kezdeni, akár 4 hónap is lehetett volna 🥲
júl. 4. 13:59
 4/5 anonim válasza:
Én is kerestem nyárra, népszerű gyorsétterem. Megmondtam, hogy 2 hónapra bármennyit tudok menni. Hát ők nyárra nem tudnak felvenni. Úgyhogy azóta is folyamatosan újrahirdetik, nem tudom, hány diakszöveten keresztül.
tegnap 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ugye? ráadásul gyorsétterem, meg adminisztrációs munkák, bolti munkák, most ehhez mekkora betanulás kell? 🤦
tegnap 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!