Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetetlen szabadságra kellett...

Fizetetlen szabadságra kellett mennem a két ünnep között, mert elfogytak a szabadságaim. A főnököm nem számolta el a két fizetett ünnepet (karácsony), arra hivatkozva, hogy mivel fizetetlen szabadságon voltam, ez így nem jár. Jogos ez így?

Figyelt kérdés
A kérdesem, hogy jogos-e ez így!? Hol tudnék utánnanézni! Azt is mondta, hogy erre törvény van! Ha tudom, hogy ez tényleg így van, inkább elmentem volna táppénzre!
2008. jan. 9. 12:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A fizetett ünnep idejére nem adhat ki fizetés nélküli szabadságot! Hiszen fizetett szabadságot sem kell az ünnepnapra kivennünk, azért "fizetett ünnep", mert olyan ünnepnap, amire megillet az egy napi távolléti díjad. Ilyen az összes nemzeti ünnepünk, a karácsony, stb. Azt ki kell fizetnie, ha törvényre hivatkozik, kérd hogy mutassa meg a törvényt.

Vigyázz viszont, mert ha a fizetett ünnep táppénzes időszakon belülre esik, tehát az ünnep előtt mész el táppénre (mondjuk dec. 22-én) és csak utána leszel keresőképes (mondjuk dec 29-én), akkor a fizetett ünnepnapok valóban nem járnak, hanem táppénzt kell elszámolni az ünnepnapokra is. Ami ugye kisebb összeg egynapra mint a fizetett ünnep.

2008. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!