Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy munkát találjak?

Andrews18 kérdése:

Mit tegyek, hogy munkát találjak?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél éve végeztem el a középiskolát, gazdasági informatikusként végeztem egy nógrád megyei technikumban, ezen kívül elvégeztem idén márciusban a műszaki eladó szakmát is. Visszajelzés általában nem éekezik, vagy ha mégis, akkor elutasítanak, mondván betelt az állás. Néha már ez miatt teljesen ki vagyok lelkileg, nem tudom mit tehetnék. Az öngyilkosság gondolata is megfordult már a fejelben.

júl. 2. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Sok munkáltató figyeli a külsőt is. Rendezett öltözet igényes megjelenés stb. Ha ez megvan utána tényleg csak idő kérdése. Nem egyszerű olyan munkát találni amit szívesen végez az ember. Jelentkezz be a helyi munkaügyibe és onnan is tudnak értesítést adni ha van a érdeklődésednek megfelelő munkahely és onnan hamarabb fel is vesznek mivel a cégek az így alkalmazott munkavállaló után támogatást is kapnak.
júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az öngyilkosság gondolata is megfordult már a fejelben." Csak gondoltál rá, de nem tennéd meg. Ilyen mindenkivel megesik.


Keress fel egy fejvadászt, hogy eltudnak-e helyezni valahol. Őnekik úgyis azaz érdekük, hogy kapj munkát. Ha normális a fejvadász, akkor mondta, hogy miken kellene fejleszteni, hogy jobb legyél.


Ha még nem tudod kik azok a fejvadászok, olyan emberek, akik (cég vagy szervezet) megbízása alapján keres embert az adott cégnek.


Nem tudom, hogy mi a szakterületed, de ha gondolod egy egy technikai interjút szimulálhatunk.

júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1-es

IT-ban nem jellemző. Nyilván, arcilag legyél rendezett, de hogy most alap póló vagy ing, az már több mint 10éve nem lényeg.

Én kimondottan póló párti vagyok, ingben sose jelentem meg. Ma is térdig érő rövidnadrágban flangáltam egy Bankban.

júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosok ilyen miatt nem leszünk. Nógrád megye nehéz amúgy sem egyszerű terep munka szempontjából. Az It meg inkább Budapesten megy. Ennek jórésze nem a te hibád. Rengeteg szakma van amivel lehet akár 400-500 ezret keresni. Ha ez nem jön be akkor maximum váltasz másra. Ha netán van valami szakma ami érdekel akkor érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy elvégzed. Sok cég vadássza szinte a szakembereit. Ezer egy lehetőség van még előtted be ne görcsölj ezen !!!
júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De mìg eldöntöd mit akarsz netán míg nem találsz szakmai melót jelentkezz akármilyen meghirdetett melóra. Nem dol össze a világ ha vmi tok más munkahelyed lesz az első. Ismertem én mérnököt aki a szakmája elején fizikai munkás volt mert rossz környéken élt a családja és segítenie kellett őket. Nem érdekelte.
júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Rendelekezel 2 teljesen értéktelen végzettséggel, még jóhogy nem kellesz sehova. Csinálj meg egy informatikus BSc-t, mellette a hallgatói jogviszonyodat kihasználva menj el diákmunkára és kész, utána el tudsz helyezkedni juniorként.


Én 23 éves vagyok, szintén nógrád megyei, jelenleg 1,3 millió bruttót keresek teljes home officeból úgy hogy van 1 programtervező informatikus bsc végzettségem, másfél éves diákmunka tapasztalatom + több mint 2 éves főállású tapasztalatom.

júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindenki informatikusként (de legalábbis irodában) akar dolgozni, aztán csodálkozik, ha nem tud elhelyezkedni.
júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsémnek is valami középfokú infós végzettsége van, hevesi. Dolgozott boltban, utána gyárban, aztán a gyárban lett egy üres rendszergazdai állás, és kapun belül sikerült átkérnie magát.
júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3. Tudom, hogy nem jellemző a IT munkakörben az inges-zakós megjelenés de amíg nem vesznek fel addig az állásinterjúra akkor is érdemes adni ezekre az apró dolgokra ezzel is mutatva, hogy tényleg komoly ember vagy. Miután már felvettek utána persze tök mindegy, hogy hogyan öltözik az ember.
tegnapelőtt 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!