Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakit interjù közben...

Pongrácz istván kérdése:

Ha valakit interjù közben elutasìtanak lehet utànna meg egyszer interjùzni?

Figyelt kérdés
Ha lehet meddig kell vàrni

tegnapelőtt 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ.
tegnapelőtt 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig a munkaadó diktálja a játékszabályokat, tőle kell megkérdezni, hogy a konkrét esetben mire lehet számítani.
tegnapelőtt 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
68%
utána.
tegnapelőtt 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
De ugyanarra a pozícióra? :D
tegnapelőtt 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanoda nem. Hogy gondoltad. Feltesz egy kérdést, rosszul válaszolsz, átgondolod, holnap nulláról kezded, és másképp válaszolsz? Nem gondolnám.

Másik pozícióra talán, de az a kérdés, hogy mi volt a problémájuk veled.

tegnapelőtt 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a többi interjúztatottról az derül ki, hogy még annyira se jók, mint te, akkor komoly eséllyel indulhatsz újra - csak erre elég pici az esély...
tegnapelőtt 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagy nemzetközi cégeknél általában 90-180 napos várakozás után jelentkezhetsz újra hasonló munkakörbe, ha nem feleltél meg az interjún.
tegnapelőtt 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem egy közepesen nagy cég vezetője nem vett fel egy àllásra. (Pedig a munkára teljesen alkalmas voltam, csak annyi, hogy nem sikerült túl flottul 5 percben magamat fényezni.)

Rá két hétre hív telefonon a cégvezető dagadt neje, hogy betudnék- e menni interjúra. Bár nem tudtam mire vélni, de mondtam, természetesen bemegyek...

Azt hittem mégis kellek arra az állásra és ez lesz a téma. De nem, hanem a nő úgy adta elő, mintha ő választott volna ki egy màsik állásra, a többi àllásra jelentkezők közül.

Furcsálltam, de végülis az ő általa felvázolt munkakör is tetszett, mert dolgoztam màr olyat korábban.

Viszont egyre inkább magánéleti téma felé irányította az interjút, illetve nem kicsit személyeskedett. Egyre unszimpibb lett, hiãba nem mondtam semmi rosszat. Végén közölte, hogy köszöni, amiért bejöttem, de nem engem fog választani. Gratulálok, gondoltam magamban , nem tudta volna megkérdezni a férjét, hogy szerinte a màsik pozícióra jó lennék-e, minek hívtak ezérz újra be?!)


Na, a recepció előtt kifelé pont szembejött velem a cégvezető.. Nem tudtuk egymást elkerülni a szűk folyosón...

Egyből megismert, hogy jártam nála, látszott meglepődik, hogy ott vagyok... Elkezdett magától dumálni,vhogy ugye hívott az asszisztense, és hogy ne haragudjak blabla, de tulajdonképpen most mit keresek itt... Mondtam milyen állásra és ki hívott be. Elkerekedtek a szemei, látszott nem érti az egészet, de azt mondta értem..

Viszlát, elbúcsúztunk....



Aztán évekkel később egy barátnőm férje ment oda dolgozni, igaz nem irodai csak raktáros munkára. De mesélt a vezetőségről...

Állítólag a kövér nej minden nőkollégára féltékeny, megy náluk a családi dráma, és ez a munkafolyamatokra is kihat, folyton kirúgnak jól dolgozó nőket, ha az asszony úgy akarja. És felvételkor is beleszól mindenbe. A srác szerint engem is csak azért hívott be a nej egy vélhetően nem létező pozíció kapcsàn interjúra, hogy lássa ki hívott be előtte a férje....

Szóval vannak furcsaságok, de igen, lehet, hogy újra interjúztatnak....

tegnap 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

IT szakmában jellemzően 1év az újra jelentkezési idő. Egyrészt jellemzően mentik az adataid 1 évre és, hogy milyen teljesítményt nyújtottál az interjún.

GDPR szerint ezeket 1évig lehet tárolni, így utána azt automatikusan törölniük kell (de persze élhetsz felejtés joggal, azaz minden is töröljük kell).

Ha ezen idő alat jelentkezel újra, úgy is megnézik, hogy jelentkeztél-e már (ha meg van még az adat), és automatikusan elutasítanak, ha még nem járt le az 1 év, mert most 1év alatt mi újat tanultál vagy hova fejlődtél?

tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!