Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsész diploma + pénzügy-szá...

Bölcsész diploma + pénzügy-számvitel FOSZK-kal mire lehet számítani a munkaerőpiacon/ pénzügyes állásoknál?

Figyelt kérdés

jún. 28. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Arra hogy be sem fognak hívni interjúra
tegnapelőtt 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Mekiben előléptetnek krumplisütőből kasszába xd
tegnapelőtt 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 IgaziÚriember ***** válasza:
28%
ezekkel a végzettségekkel te az égvilágon semmire nem számíthatsz a munkaerőpiacon a munkanélküliségen kívül
tegnapelőtt 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Gyakornoki helyre nem tudsz bekerülni? A diplomásokkal szemben így nem lesznek jók az esélyeid, de ha esetleg egy cégnél meg tudsz ragadni, ott tudsz előre lépni ha bizonyítod hogy jó munkaerő vagy.
tegnapelőtt 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Én is ebben a helyzetben vagyok, úgyhogy engem is érdekelne 🙂
tegnapelőtt 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nálam 500brutto
tegnapelőtt 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló kombóval tényleg igaz, amit az első írt, eddig nem hívtak interjúra se.
tegnapelőtt 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
4, hogy legyen gyakornok, ha nincs nappali jogviszonya?
tegnapelőtt 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Én nem lennék olyan borúlátó mint a korábbi hozzászólók, szerintem kis trollkodás/rosszindukat is beszélt belőlük.


Szerintem Budapesten az SSC szektorban siman találsz majd munkát br 600-700 körül, ami a szerencséd, tehetséged és szorgalmas szerint pár év alatt föl mehet a jelenlegi reálértéken br 1 m fölé.


Egy FOSZK-al valódi vállalati állásokban nincs sok esélyed. Nem bántásból mondom, én 3. Diplomaként csinálom most a pénzügy mestert (úgy hogy az első két diplomám is közgazdasági), és így is ketté áll a fejem néha 1-2 bonyolultabb problémától.


Első körben olyan cégekkel próbálkoznék, mint a Vodaphone Solutions vagy mi, Exxon, BP, Givaudan, Diageo, Tata ….



Ha van szabadidod, gyúrj rá valódi finance és számviteli tudásra, pl udemy kurzusokkal.

tegnapelőtt 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Különösen a 9.-nek :)


Dolgozom több éve, pénzügyi területen, de nem szakmai, csak ilyen adminisztratív, ügyintézői pozíciókban.

Nincsenek illúzióim, tudom, hogy egy FOSZK az csak egy alapot ad, nem leszek pénzügyi szakember, meg hogy közgazdászok is ücsörögnek ugyanazokban a pozíciókban, amikben én, tehát még egy alapképzéses diploma sem lenne sok mindenre garancia.


De tapasztalatok érdekelnének. Aki esetleg ilyen végzettséggel dolgozik kapcsolódó területen, milyen feladatokat végez?

tegnapelőtt 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!