Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes dolgozni külföldön...

Mit érdemes dolgozni külföldön végzettség nélkül?(Németo.-Ausztria)

Figyelt kérdés

Nyelvtudás nincs, csak angol.

Gyár? Raktár? Melyiket ajánljátok? Tapasztalatok?



jún. 28. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs, akkor tanuld meg.
jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Zéró német tudás mellett nem sok esélyed van. Leg jobb esetben is olyan munkák amit az ottaniak nem hajlandóak csinálni. Nyilván elég szerény fizetés is jár ezek mellé. Nem beszélve arról, hogy a megélhetésnek is van egy költsége.


Egy ismerősöm B2 szinten beszél németül és ő annó a barátnőjével kimentek egy csoportal svájcba. A terv az volt számukra, hogy jópár évet lehúznak és utánna az összespórolt pénzből hazajönnek elkezdeni az életet. Kibéreltek egy lakást, hogy megérje. Raktárban dolgozott, nem kellet neki sokat és tökéletesen beszélnie. Nagy ritkán jártak el szórakozni és ott spóroltak ahol csak tudtak.


Összeségében akik kint maradtak nem élnek jobb életet mint idehaza. A különbség csak annyi, hogy ők svájcban egy idegen országban vannak. Más kultúra, mentalitás és táj, de a lényeg ugyan az (ha nem nehezebb).


Ismerek viszont egy hegesztő srácot, aki széntén csoportal ment Németbe egy kis cégbe, ahol kvázi csak ők vannak. Ott is él, de nagyon jól megvan fizetve.


Szóval nagyon attól függ, hogy mit csinálsz és mennyit keresel rajta.

jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Én 0-rol tornaztam fel magam, nagyon jó munkahelyem lett és kb oda utazok, meg azt veszek meg, amit akarok - utazasaimnak is csak a szabik szabnak határt, bár jövőre fizetetlen szabott is kiveszek, mert egy hónapot pluszban el leszek Afrikában.

85 m2-es lakásban élek, alig fizetek érte valamit. Nálam óriási volt az életszínvonalugrás. De nyilván ez változó... Nem mindenkinek jön be. Nekem bejött. Én azt vettem észre , hogy aki integralodik, meg nem Magyarországra jarogat haza, az nagyot nyer.

jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# és mit dolgoztál kint eleinte?
jún. 29. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyu, miért nem kezdesz el németül tanulni előre? Szerintem szóra sem érdemes felsorolni, hogy mennyivel könnyebb lenne úgy kimenni, mint ott szenvedni a nyelvvel.


Ha már angolul tudsz, akkor csak nem lesz lehetetlen a német sem.


Mivel képzettséget nem igénylő munkakört szeretnél, ezért baromira át fogják vágni a fejedet az elején, főleg nyelvtudas nélkül. Nagyon sok proli emberrel fogsz dolgozni és nagyon megterhelo lesz lelkileg is.

Én a nyelvtudas+szakkepzettseget igénylő munkakör megpalyazasat javasolnám.

jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
U. I. Igyis-úgyis szenvedni fogsz a nyelvvel, de nem mindegy, hogy mennyire
jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok, egy novenyekkel foglalkozo cégnél dolgoztam, amíg megtanultam németül. Már alapból A2-vel mentem oda. Eleinte egyedül tanultam, majd a megspórolt penzembol A2-es kurzuson vettem részt és azután tudtam csak munkára jelentkezni. Mondjuk úgy, hogy nem szeretik ha nem tudsz németül. Ami tökre jogos.
júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!