Melyik országba érdemes kimenni dolgozni?
A párom és én egy év múlva végzünk az alapképzésünkkel (közgazdasági, illetve műszaki területen) és amiatt érdelődnék hogy ti melyik országokat ajánlanátok Európában vagy akár azon kívül munkavállalás szempontjából?
Jelenleg is azon a területen dolgozunk mindketten már, ami a diplománkhoz kapcsolódik,viszont nagyon fontolgatjuk hogy a diploma után kimennénk.
Ki mit ajánl? Bármilyen tapasztalatot szívesen olvasnék külföldön élő magyarokról, akár ha szintén pénzügyi vagy műszaki területen dolgoznak.
Ezekre az országokra gondoltunk egyébként: Ausztria, Németország, Norvégia, Svédország, Svájc.
Abban az országban kell dolgoznod és főleg adóznod, amelyik sok-sokmilliót szánt a taníttatásodra.
Ennyivel tartozol annak az országnak, s annak a népnek, amelyik az adójával finanszírozta az oktatásodat. Ez a minimum...
2-es, ez szerintem egy kicsit meredek főleg a jelenlegi helyzetben, amikor mind tudjuk, hogy mennyire hatalmas szakadékok vannak megélhetés szempontjából, hogyan áll az egészszégügy, oktatás, és mennyi (diplomás!) ember vándorol ki, mivel nevetséges fizetésekkel szúrják ki a szemüket.
Méltatlan, és szomorú a helyzet itthon.
Semmivel sem tartozom senkinek, főleg nem az országnak.
Szép napot!
Nagy kár, hogy a buta kérdezők buta kommentjeit nem lehet pontozni...
Az viszont tény, hogy ha itthon jól választasz munkát, a sokszorosát tudod keresni annak, mint amit a külföldre vonult bérrabszolgák kapnak. Te ott mindig is csak migráns leszel...
Ez nem országfüggő.
#4, Lehet meglepő, de ha magad boldogulsz valami lehúzó közvetítő helyett, máris fényévekkel jobb a helyzet.
En pl megkapon ugyanazt a fizetést es megbecsülést mint barmelyik helyi.
Nos mig a műszaki diploma kinn is műszaki diploma, a pénzügyes már nincs olyan szerencsés helyzetben.
Plusz alap, ha normalis életet szeretnétek, nem csak dolgozni meg aludni, akkor oda menjetek ahol beszélitek a helyi nyelvet, vagy az ottaniak is szivesen válaszolnak angolul vagy németül.
"viszont nagyon fontolgatjuk hogy a diploma után kimennénk."
Ez mind szép álom, de szerinted mégis ki állna szóba valami random frissdiplomás szerencsecsomaggal akinek a diplomája noname magyar egyetemről származik? Megnyugtatlak, hogy senki nem fog komolyan venni ameddig nincs legalább több éves releváns tapasztalatod (olyan munkakörből aminek a betöltéséhez diploma kell, nem pedig olyan fika tapasztalat amit egyetemi hallgatóként, diploma nélkül is tudsz szerezni).
Másfelől beszélsz felsőfokon németül, norvégül, svédül hogy ezek az országok mind szóba jöhetnek? Ugyanis szellemi pozíciót az adott célország megfelelő szintű nyelvismerete (min C) nélkül nem fogsz betölteni, ide nem elegendő a makogás mint a gyártósori proliknak se az angol önmagában.
Szóval amit tehetsz: diplomázást követően arra fókuszálsz, hogy minél nevesebb nemzetközi multinál szerezz releváns szakmai tapasztalatot + felhúzd az adott célországban használatos nyelv ismeretét felsöfokúra és pár év után lesz esélyed vagy diplomázást követően kimehetsz 8 általánost igénylő csicskamunkát csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!