Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek való a könyvelő szakma?

Kinek való a könyvelő szakma?

Figyelt kérdés
Aki ebben a szakmában dolgozik, kíváncsi lennék szerinte milyen személyiségnek jó választás a könyvelés. Olvastam valahol, hogy pl. aki szereti a puzzlet, rendet, annak testhezálló feladat. Én ilyen típus vagyok, pontos, precíz, introvertált (ezért vállalkozóként, irodatulajdonosként nem igazán látom magam, tartok a túl nagy felelősségtől, tipikusan inkább emailezek mint telefonálok), szorgalmas vagyok, szeretek önállóan dolgozni, szeretem ha van a munkámnak látható eredménye. Szeretném azt érezni, hogy a munkám valóban hasznos és nemcsak ülök a monitor előtt. Szerintetek ilyen tulajdonságokkal passzolhat hozzám a könyvelés?

jún. 22. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én annak tanulok, és személy szerint a monotonitást emelném ki. Ha azt bírod, akkor okés lehet, mert a könyvelői szakma az. De a pontosság, precizitás és a logikus gondolkodás se árt.
jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek úgy érzem megvannak, de tartok tőle, hogy nagyon stresszes, felelősségteljes szakma és az alapvetően nyugodt énem nem tudom hogy viselné. Te hogy látod, mennyi esély van elhelyezkedni pályakezdőként?
jún. 22. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt átérzem, én is nagyon nyugodt természetű vagyok:D

Pályakezdőként sajnos elég nehéz, eddig úgy látom. Én most pont tapasztalatot próbálnék szerezni, de nem egyszerű, mert hiába van sok ilyen állás meghirdetve, mindenhova tapasztalatot kérnek.

jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ettől félek én is, hogy a környéken abszolút esélytelen lesz, de még lehet Bp-n is nehéz találni.. A képzést hogy éled meg, mennyire emészti fel a szabadidőd a tanulás? Én kicsi gyerek mellett vágnék bele, nemtudom tudnám-e tartani a tempót..
jún. 22. 22:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én pályaelhagyó vagyok.


Nyilván ez nem jelenti azt, hogy veled is ugyanez fog megtörténni, mivel nem vagyunk egyformák, mások az igényeink és "más időkből" jöttünk.


Egy 100 fő alatti gazdasági társaságot vittem. Minden volt benne a könyvelésen kívül, bérszámfejtés, társadalombiztosítás, hulladékkezelés, stb.

Szerettem csinálni, élveztem az egészet, mert változatos volt, nem csak könyvelés.


Amikor kezdtem a pályát még 1 kapcsos iratrendezőbe belefért az egész éves Magyar Közlöny. Amikor befejeztem, már 10 darabban sem fért el.


Kiégtem... Leginkább a folyamatos jogszabályi környezet változása miatt. Egyszerűen belefulladtam a random változtatásokba.

Te már ebben a nagyon változó jogszabályi környezetben fogsz edződni.


9 éve adtam fel, hallani sem akarok könyvelésről. 27 évig csináltam...


Neked sok szerencsét!

jún. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon szomorú olvasni, pedig érdekelne ez a terület, de annyi negatívat olvasok, hogy egyre inkább nem merek belevágni :( van esetleg ötleted, mi lehet "jobb", de hasonló munka? Te mire váltottál?
jún. 23. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy egyre inkább nem merek belevágni "


Nézd, kiégni bármikor, bármitől lehet. Ez nagyon egyéni. Emiatt nem érdemes feladnod olyasmit, ami érdekel, amit szeretnél, és valószínűleg szívesen csinálnád. Tudni kell hozzá, hogy mire számítsál. Egyik munka sem mindig leányálom. Mindegyiknek van rossz és jó oldala.


Sokan vannak, akik például imádják. Még azt is, amit mások nem szeretnek benne. Nem tudhatod, hogy te melyik oldalt fogod képviselni. Bízz az ösztöneidben! Vágj bele, ha úgy érzed, erre van szükséged.


"Te mire váltottál?"

Hátralékkezeléssel foglalkozom. A "könyvelése" nem olyan jellegű, mint amit hagyományosan könyvelés alatt értenek az emberek. Itt nincs Tartozik/Követel, nem kell táppénz igényekkel foglalkoznom, bért számfejtenem, statisztikákat készítenem.

Ráadásul ügyfelezek is, ami nekem például nagyon bejött. Ebben is van monoton munka, de eddig még nem untam rá :)

jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hálás vagyok az írásodért! :) (kellemes csalódás ez a gyakori) Jól esett végre valakitől egy kis bátorítást olvasni :)
jún. 25. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!