Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire reális a bérem...

Mennyire reális a bérem jelenleg? Időszerű lenne újratárgyalni?

Figyelt kérdés

2023 május végén jártam egy állásinterjún, ahol abban maradtunk a főnökkel az interjú végén, hogy ha elfogadom az ajanálatot kezdhetek később is, mert hosszútávra keresnek embert, nem sürgős jelenleg még nekik.


A pozíció műszaki rajzoló, de kicsit többről van szó mint a rajzolgatás, lényegében építőmérnököknek dolgozok be, dokumentációkat írok stb stb.

(Távközlésen belül)


Tavaly megállapodtunk próbaidő utáni nettó 430-ban az interjún, ami akkor még jónak is tűnt, csak év végére lett egy 18%-os infláció, majd az idei évben így közel egy év távlatában nem kaptam semmi emelést még mindig.


Így az adott pillanatban jónak tűnt ez a fizetés de jelenleg a kb. 25% inflációval ami azóta történt eléggé kezdem kevésnek érezni, pláne hogy ahogy hallottam a munkahelyek nagyrészén emeltek idén fizetést.


Mi lenne logikus? Beszélnem kéne a főnökkel pár hónap múlva, vagy várjam meg az év végét amikor behívnak ilyen egyéni éves értékelést tartva?

Feltételezem ott lehetne tárgyalni emelésről.


Persze tudom nem vagyok itt még 1 éve sem, de nem érzem túlságosan jogosnak hogy mikor mi ezt tavaly megtárgyaltuk azóta a fizetőereje ennek az összegnek rohamosan lecsökkent és ahelyett hogy több lett volna azóta a fizetésem új munkahely dacára, pont hogy kevesebb lett.



jún. 21. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ennyi erővel az országban mindenki kérhetne fizetés emelést, mert nagyon sokan nincsenek megelégedve a fizetésükkel.

A 430 ezer nettó nem számít kimagasló fizetésnek, de azért annyira rossznak sem mondanám. Van akik ennél jóval kevesebbet keresnek.

Nem hinném hogy lenne veszteni valód, megkérdezed, max azt mondják, hogy nem.

jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Környezetemben 0-10% közötti emelés volt az éven, így szerintem 25% béremelési igény nem reális (persze te ismered céged helyzetét és teljesítményed.


Hogyha e miatt váltani szeretnél, szerintem egy próbát megér beszélni a vezetőddel, hogy mik a kilátások, attól függően pedig döntesz, hogy váltasz avagy sem.

jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eddig úgy gondoltam hogy az év végét mindenképp megvárom mert ezen az éves elbeszélgetésen már jogosan kérhetnék korrekciót.


Csak újabban kezdett el zavarni, hogy reál értéken bőven nem keresek annyit mint amiért felvettek.

jún. 21. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Pont mindenki lekaksizza, hogy mit tartasz jogosnak és mit nem tesó. Örülj, hogy nem lettél még kirúgva, válság van ha nem tudnád, a hozzád hasonló zöldfülűek röpülnek először általában, szal úgy ugrálj...
jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Basszus nekem a bruttóm nincs 430 ezer 33 év munkaviszonnyal, diplomával Budapesten. És 3 éve nem volt fizetésemeles nálunk egy forint se. Kollégák nagy része már el is ment, év végén én is megyek.
jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7 év munkaviszont után, úgy hogy tavaly év végén kaptam egy külön utas emelést (tehát csak én), plusz az év eleji emelés és még ezen felül a főnök megajánlott egy kis plusz emelést (mert maradt még fizetési keretből, szóval azt szétosztotta pár dolgozó között) éri el a fizum a nettó 350-et. Néha több, néha kicsit kevesebb, de átlagban ennyi. A nettó 430 az pont olyan összeg lenne amivel tökéletesen elégedett lennék, főleg ha reál értéken évek múltán is megmaradna ennyinek.
jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!