Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem emelkedtek jelentőse...

Miért nem emelkedtek jelentősen a mérnöki bérek az elmúlt években ? Tökre gáz hogy mérnöki Msc-vel a fizum alig több,mint egy soron dolgozónak.Beszélek angolul-németül-kicsit hollandul is.Lesz változás vagy meg kell lépnem kicsiny országunkból ?

Figyelt kérdés

jún. 20. 21:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ezt könnyű persze mondani,hogy keress jobb állást/kérj emelést. Csak nem látom hogy mi lenne ennél jobb sajnos.DOlgoztam karrierem elején ép.gépész tervező kis cégnél, kuka fizetésért tényleg zsebpénz kategória volt.Most gyógyszeriparban dolgozom 4.éve,projektmérnök vagyok.Jelentősebb emelés nem lesz azt megmondták,nyilván év végén szokott lenni bértárgyalás,de ha lehet azt már nem várnám meg.Ennél sokkal több fizetést nem tudok sehol kiharcolni az ziher.Néztem osztrák állásokat ( Andritz,Zeta ) hát egyébként ott sem a legjobb a helyzet, gépész projektmérnök munkára 3500 bruttó volt írva. GOndolkodom is valami éles váltáson esetleg IT-ba,elég jó az algoritmikus gondolkodásom is ( van egy szoftverfejlesztő okj-m is még régebbi időkből ). Szóval kicsit tanácstalan vagyok igen,megéri-e felkelni reggelente meglopni magam kb.
jún. 21. 13:39
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Én már évekkel ezelőtt írtam itt, hogy óvatosan azzal, hogy mindenkit "mérnöknek küldünk" a javaslatainkban. Ez a vége. Így járt anno a közgáz is és most erős a megérzésem, hogy az IT szektorra is ez vár lassacskán. Ez ilyen. Mindig van hullámzás.

Egyébként kérdés, hogy kinek mit ír a pénz. Szerintem egy pár 2x nettó 5-800 ezer forintból azért vígan eltud lenni itthon is, a mégtöbbért nekem nem érné meg elmenni, másnak igen.

Gépészként, építőként szerintem a kivitelezésben van a legtöbb lóvé, ott próbálkozz. Mondjuk ott is zsigerelik ki leginkább az embert.

Más szakmákhoz meg teljesen felesleges hasonlítgatni. Egy villanyszerelő is jobban keres egyéni vállalkozóként diploma nélkül, egy kórházi ápoló meg sokkal sz*rabbul, pedig ő is lediplomázott anno. És? Mi alapján határozod meg, hogy kinek a munkája az értékesebb?

jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem telített a mérnök szakma, interim quality/projekt mérnökként dolgozom 6 éve, mint vállalkozó, még a covid alatt is volt munkám. A kollégák többségének is. Nagyon sokszor nem is azért megyünk mert egy-egy rövid projektre kellünk, hanem egy-egy betöltetlen állást pótolunk. És én minőségügyes vagyok (aka nem igazán mérnök), olyanokra még nagyobb az igény, akik értenek is valamihez. Csak meg kell találni a megfelelő közvetítőcéget.


Nagyok: Trigo, GQ Systems, Tekt (Tektet mondjuk messzire elkerüli lassan minden alvállalkozó, akinek esze van), QFD (ezek is idióták), Formel D

Kisebbek: Qualirent, T&T, Beko, Kvalikon … és még vagy 30-40 olyan, akik tényleg “közvetítenek” nem egyszemélyes vállalkozás


Emellett auditor vonalon is lehet akár jól is keresni pl TÜV, Intertek


Viszont, aki tényleg ért is valamihez, annak lesz jól fizető melója alkalmazottként, SMT, hegesztés minden formája, gépész, aki ténylegesen tud tervezni, automatizálás, robotok, épületgépészet, metrológia (aki tud mérőprogramot írni) irányban nagyon sok embert keresnek.


Emellett ha nagyon váltani akarsz kérdező, akkor IT helyett data engineer (még nem data scientist, de már data analystnál “magasabb szint”)

jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ment a sírás a cégek részéről a nagy mérnök hiányról. De sztem túl sokan mentek ilyen irányba az elmúlt években és ez lett a vége. Sokan végeznek, találnak kevesebbért is mérnököt, törik lefele a béreket. Egyebkent gepeszkent még mindig jobban keresel mint mondjuk egy épìtész-épìtő, vegyész vagy közlekedés mérnök. Talan még a villamos és info vonal az ami jobb.
jún. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fentit megerősítem. Épìtőmérnök vagyok, kivitelezésben. Ha egy mérnök kezdőként kikerul egy építkezésre akkor pár évig jó eséllyel kevesebbet keres majd mint a szakemberek, gépkezelők, teherautó sofőrök. Majd ha már teljesen képben van , irányít 20-30 embert napi szinten akkor nagy kegyesen többet kereshet náluk egy 15 %al :D Aztán egy halom felelossege van. Valakit sérülés ér, csúszik a határidő, valami nem jól épül meg akkor őt veszik elő. Plusz pár tízezerért... Aztan a vállalkozó szakemberek igyis többet hazavisznek
jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök vagyok, azért a fizetésen kívül van egyéb is ami fontos. Műszaki könyvekkel dolgozom ma már, saját iroda, csend, klíma, szerzőkkel, lektorokkal (90%ban kulturált , értelmes emberekkel tartok ügyfélkapcsolatokat), br. 600-700 között keresek, de ez fog menni feljebb előreláthatólag. Nekem inkább ez éri meg pláne itthon, minthogy bármilyen gyárba menjek pár dzázassal többért.
júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!