Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 320e jó fizetés lenne...

Nettó 320e jó fizetés lenne egy pályakezdőnek vidéken(Tab)?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő most fogok végezni Üzemmérnök-informatikus Bprof alapszakon(GAMF). Az egyetem során tavaly júliustól áprilisig voltam gyakornok egy helyi gyárban a flexnél. Mivel jól teljesítettem ezért tovább is tudtam maradni az előírt szakmai gyakorlati mennyiségnél és április közepe fele azért lett vége, hogy tudjak készülni az államvizsgával.

Amilyen feladatokat ott csináltam azok a következők voltak kb:

Hálózati eszközök konfigurálása

Linux szerverek frissítése és üzemeltetése

Szerverek monitorozása(zabbix)

Meg rutin feladtok(sql scriptek megfutattása,logok lehozása és termelésben lévő gépek szervizelése.

A héten visszont felhívtak, hogy végzés után szívesen alkalmaznának üzemi rendszergazdaként ennyi fizuval.



Szerintetek ez így jó ajánlat vagy érdemesebb belevágni az álláskeresésbe.

Sok helyen hallom, hogy most nincs túl jó állapotban az it álláspiac...


jún. 8. 17:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Kezdőként elmegy, valahol indulni kell. Ha 25 év alatt vagy, akkor több marad nálad.
jún. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%
Ugyan mire kéne még ennél is több pénz.
jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Az It piac az Budapest. En lehuznak egy évet itt a helyedben az mar releváns tapasztalat. Aztan utána el kezdenek Budapesten is nézegetni. Amint van ott akkor költöznek fel oda.
jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%
Budapest egy nagy szar nem az IT piac. IT piac az Nyugat.
jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem jó, de nem is tragikus.
jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Pályakezdőként megfelelő, csak ne ragadj le ennyinél, tanulj, fejlődj, keresd a lehetőséget, hogy a későbbiekben jobban tudj keresni. Sok sikert!
jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#13

"Az It piac az Budapest."


Persze tudom, hogy elsősorban inkább Budapesten hirdetnek állásokat és vidéken nem olyan gyakran.

jún. 9. 13:10
 18/19 anonim ***** válasza:
81%

Egy gond van csupán Budapesttel.


Ha 300e-rel többet keresel is mint Tabon, a végén mégis kevesebb marad a zsebedben.

jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Abban a kontextusban, hogy egy Tabon található gyár mit engedhet meg magának, tisztességes ajánlat és az szép gesztus, hogy ők megkerestek.

Ha csak az a kérdés, kereshetnél-e többet is, arra igen a válasz, és ez az összes többi munkahelyre is igaz lesz. Ha Budapestre mész, ha Hollandiába mész, ha a másik multihoz mész ahelyett, ahol épp dolgozol, ha elvállalsz egy vezetői állást, ha... az egész karrier ilyen döntésekkel van tele. Ha a pénz az egyetlen szempont, átlagos képességekel nagyon messzire lehet jutni. Dönteni mégis abban a nézetben érdemes, hogy milyen életet akarsz magadnak, tehát nemcsak mennyi pénz, de milyen kondíciókkal, és az mennyire előnyös a kívánatos életmódhoz:

- Vannak-e és milyen szakmai ambícióid? Céljaidhoz abban a szakmai környezetben hogyan és mennyire és meddig tudsz közelíteni a tabi munkahelyen?

- Vannak-e és milyen pénzügyi céljaid? Ha átlag feletti életformára van igényed, vélhetően nem Tabon van a jövő.

- Egyáltalán milyen életforma a vonzó számodra? Viszonylag kevesen vannak, akik a városi nyüzsgést és a vidéki életet is egyformán jónak tartják, de persze lehet, hogy te bármelyiket tudod szeretni azért, amilyen előnyöket hoz. Mégis, mások az emberi kapcsolódások, más a tempó, a természethez való hozzáférés (ha ez fontos), az ismerkedés-párkeresés, kultúrához való hozzáférés, stb...

- A távoli / hibrid munkavégzés mennyire jellemző a területeden? Eléggé kinyitja a lehetőségeket, ha van rá lehetőség.

- Munka és magánélet aránya, elkülöníthetősége mennyire valósul meg xy pozícióban, fontos-e ez neked?


Amúgy eltelt két hét, mióta feltetted a kérdést, mi lett, döntöttél?

jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!