Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri már pedagógusnak tanulni?

Megéri már pedagógusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Ugye most emeltek, a kezdőbér is majdnem 400 nettó. Ha elkezdem a 3 évest jövőre, mire végzek, várhatóan fognak még emelni?

Most vagyok 23 éves, akkor 24 évesen kezdeném levelezőn a tanítóit.


jún. 5. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha a penz valaha fontos lesz szamodra akkor nem
jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A majdnem 400 ezer fizetés kezdőként nem számít jónak? Nagyon más kezdők sem kapnak ennyit, mérnökként végzett ismerőseim is, 400 nettó körül indulnak.
jún. 5. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Most volt és lesz is emelés a jövőben. Emelett már van évi 50 nap szabid, ami kötött ugyan, de több mint egy életkor szerint társaid zömének.


A pénz miatt nem biztos, hogy a legjobb választás. Nagyon nagy egyenlőtlenségek vannak a kjtből történt bérátsorolások miatt. És a tanítók sem a legjobb pozíciókból indulnak.


Viszont ha szereted csinálni, akkor jó eséllyel fogod is tudni csinálni ezt a szakmát. Középtávon éri meg legkevésbé szerintem, hacsak nincsenek vezetői hajlamaid és leszel 3x évesen már igazgató , másfél- kétszer ennyiért.

jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen, lassan érdemes már.
jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Majd ha Tisza párt lesz hatalmon.
jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

... és akkor 9 év után is még 360 nettód van (kb ennyi a kezdőfizu nettója, kivéve ha 25 év alatti leszel), mint nekem. :)


Lehet a mérnök is ennyivel indul, de dinamikusabb fejlődésre számíthat a bérekben. Itt sajnos semmilyen perspektíva nincs a jövőre vonatkozóan.

Plusz nincs egészségpénztár, cafeteria, bónusz, jutalom, semmi. Sokszor ezek is komoly pénzek szoktak lenni.


Nálam most történt, hogy egy összességében 9-től 14:30-ig tartó vizsgáztatáson (ebben egy félórás ebéd volt) nettó 11.735 HUF-ot kaptam. :D


VISZONT ha szeretnél tanítani, akkor szerintem csináld! Én is szeretem amúgy, de anyagilag erre nem lehet alapozni. Az a legjobb, ha a szívedre hallgatsz.

jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, ofői pótlék van, az olyan nettó 30E. De azt mindenki tudja, hogy mekkora meló... ballagás, kirándulás, naplózás, szalagtűző, bankett, szülői, ofői óra, stbstb.
jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én óvóped szeretnék lenni, kisebb gyerekeket sokkal közelebb érzem magamhoz, de ahogy hallottam, ott is sok a munka.
jún. 21. 04:22
 9/9 anonim ***** válasza:

6-7 vagyok


Igen, akad ott is bőven. Sógornőm óvodapedagógus. Sajnos rengeteget romlott az évek alatt az óvodai színvonal, mert nincs elég szakember, például régebben 2 óvónőre volt szükség, mostmár elég egy is. És délután sincs fejlesztő foglalkozás. Persze amíg van hová betenni a gyereket, addig a szülők sose fognak háborogni. :(

Közben persze van bőven adminisztráció.


De ha szereted a gyerekeket, akkor rendben lesz valahogy. Lehet mire végzel, akkor pont történik valami pozitív változás... Vagy elhelyezkedhetsz magánovikba, külföldre is, ki tudja mit hoz még a jövő!

jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!