Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki könyvelő vállalkozóként...

Aki könyvelő vállalkozóként vagy alkalmazottként valahol annak ha külföldre kell költöznie ott milyen munkát végezhet?

Figyelt kérdés
Mert gondolom kint nem lehet könyvelő, mert mások az adózási szabályok. Maradhat pénzügyes területen, vagy más területen tud csak dolgozni? Ha mondjuk a nyelvvel nincs gondja.

jún. 3. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel szakácskodtam külföldön a könyvelés mellett, mivel több képesítésem is van. A könyvelést itthon is eleve online végzem, így lényegtelen hogy külföldön vagyok-e, vagy itthon hozzá ugyanúgy működik.
jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégez egy ottani képzést, akkor lehet könyvelö, ha nem, akkor nem számít ez a végzettség
jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
IFRS- végzettséggel kint is lehetsz könyvelő
jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mivel foglalkozott. Nyilván más a helyzet, ha rendelkezik az illető mondjuk IFRS végzetséggel és/vagy multis tapasztalattal, mert akkor lényegében ugyanonnan tudja folytatni. Nekem pl. van ismerősöm, aki multinál volt, és kérte, hogy cégen belül átmehessen másik országba, támogatták, és lényegében ugyanazt csinálta, csak Budapest helyett Londonban.

Ha KKV-nál volt, akkor vagy karriert vált, vagy kitanulja ott is a szakmát. Utóbbi azért nem azt jelenti, hogy nulláról kellene kezdeni... mind a kettős könyvvitelnek, mind az adózásnak az alapvető logikája ugyanaz a világ nagy részén, de Európában legalábbis mindenképp. Lehet, hogy X országban máshogy számolják el az értékcsökkenéseket vagy máshogy tartják nyilván a készleteket, de a kettős könyvelés alapját (amivel amúgy a könyvelőaspiránsok a legtöbbet szívnak) vagy hogy mi a különbség egy adókedvezmény vagy adóalap-kedvezmény között, azt nem kell újra a nulláról megtanulnia, csak a helyi szabályozásból eredő dolgokat.

jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élő könyvelő ismerősöm Magyarországra dolgozott be, és adóbevallásokat csinált külföldön élő magyaroknak. Elég szép ügyfélköre volt a külföldi magyarok közül. Felelősséget nem vállalt semmiért, de ettől függetlenül korrektül megcsinálta a bevallásokat.
jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
jún. 4. 19:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!