Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában egy vezető hány...

Általában egy vezető hány százalékkal keres többet a beosztottjainál?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mondjuk egy 6-8 szintből álló multinál, lépcsőnként mennyivel nő a fizetés?


Így első tippre ilyen 30-50százalékot gondolnék.


Szóval ha mondjuk egy egyszerű dolgozó brutto 600ezret keres, akkor a 6 lépcsővel felette lévő vezérigazgató 600ezer * 1.3^6 -> kb.bruttó 3 milliót


Vagy 1.5-ös szorzó esetén kb. Bruttó 7 milliót.


Mondjuk a kettő között hamar elég nagy eltérés mutatkozik.


Nagyjából reálisak ezek a számok vajon?


jún. 3. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az én fizetésem senior expertként évi kb. €110K bruttó. A főnököm (Vice President) fizetése legalább a kétszerese. A nagyfőnök (az ő főnöke, Senior Vice President) pedig a becslésünk szerint €500-750K között kereshet. Az ő főnöke (a CEO) pedig kb €8M-t.
jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Bizonyos szint felett már erősen a bónuszoktól és a részvénypakkoktól függ a bevétel, a fizetés csak egy kisebb része a csomagnak.
jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyon cégfüggő, az előző munkahelyemen a főnökkel nagy haverok voltunk, állandóan mentünk együtt inni, aztán egyszer elárulta, hogy kb 70%-kal keres többet nálam.

Ahol most vagyok csak becsülni tudom, de az a pali már a felsővezetésben ül, szóval egy 4-5xes szorzó befigyelhet.

jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

cegtol fugg.

Dolgoztam egy aruhazban entry level pozicioban kint, ahol eves fizetesem 23.000 dollar volt ami nagyon keves, de akkor ennek is orultem.

A manager aki 2vel volt felettem az olyan 60 korul keresett, a store manager pedig 100 k korul. De ez is valtozo hogy ki mennyit kap mert somindentol fugg a fizetes. Van olyan aki 1 dollarral kap tobbet orankent mint a beosztottja akinek joval kevesebb a felelossege.

jún. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!