Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria munka tapasztalatok?...

Ausztria munka tapasztalatok? Esetleg munkalehetőség? Vagy aki még szeretne kimenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 24 éves lány vagyok és sajnos nincsenek olyan kapcsolataim akik kint dolgoznának, vagy kijönnének velem. Egyedül kicsit nehezebb belevágni így gondoltam megkérdezem itt nektek mik a tapasztalatok.

Lényegében még most fogok végezni az egyetemmel, de most lesz egy üres szabad félévem, plusz a nyár, ahol szeretnék dolgozni jó pénzt keresni gyorsan, ezért gondoltam kimenni ideiglenesen dolgozni. Csatlakoztam facebook csoportokba is de sajnos egyenlőre nem találtam olyat, ami számomra jó lenne. Sajnos angol középfokúm van, németül nem nagyon tudok, ezért a pincérkedés nekem nem fekszik, max mosogatni vagy szobalány. Így egyedül tényleg nehéz. Köszi a válaszokat.



jún. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ams.at oldalon nézelődj ez az osztrák munkaügyi központ honlapja.

Mosogatónak nem hiszem mert legtöbb helyen pasi van.

Nem csak mosogatni kell sokszor övék a házmesteri feladat.

Lehet felszolgálni is Chef de rang a rámolós,terítős felszolgáló nem vagy közvetlenül kontaktban a vendéggel.

Vagy ahogy írtad szobalány.Szrzon munkán legtöbbször ingyen van a kaja + szállás.

jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 grafno ***** válasza:
100%
Munka van sok. Ismerősöm 1700eu szobalany es 1 eve van kint es semmit sem beszél. Neki a parja ment el tolmacsnak, mert német nélkül nem vettek volna fel. Ahol voltam raktarakban bruck/schwechat magassagig szinte csak magyarok vannak. A nemet csak azért kell sok helyen, hogy meg ertsd a fönököt. Volt barátnőm is 0tapasztalattal jelentkezett egyetem után, németül beszelgettek telefonon, mikor hova stb.. 1het múlva már itt dolgozott. Willhaben.at nézz körbe ami a közelbe van hozzad.
jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Hotelekbe elég gyakran van felvétel, és sokszor jár mellé szállásként egy szoba illetve étkezés is, szóval ha gyorsan szeretnél egy kis pénzt összespórolni, az ilyenek jó opciók. Én is így vagyok most kint egy tiroli hotelben, csak én több évre jöttem, épp lakásra igyekszem spórolni.

Egyénként a munka jellemzően szezonális, szóval azt lehet érdemes kihagyni hogy csak pár hónapra jönnél. Sokkal hamarabb felvesznek, ha minimum szezon végéig tervezel, vagy akár több évre, aztán maximum felmondasz időben.

jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3%
1700 euró? Annyit itthon is megkeresel b*zmeg. Minek ezért ausztriába menni?
jún. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát én tervezem,hogy kimegyek.
szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!