Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvelés vagy banki munka?

Könyvelés vagy banki munka?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok és ez lenne az első munkám. Végeztem a sulival és sok helyre leadtam a jelentkezésemet. Felvennének könyvelésre is és bankba is ügyintézőnek.

Az egyik irodai munka, nem ügyfelekkel kell közvetlen kapcsolatban lennem, de van felelősség rajtam. A másiknál közvetlen kapcsolat a bejövő emberekkel és szintén felelősség, valamint a telefonálgatás az ami elbizonytalanít a banki munka kapcsán. A telefonos értékesítés mennyire hangsúlyos és milyen követelményei vannak amiket kötelező teljesíteni?

Mindkét terület érdekel és mindekét területen el tudnám magam képzelni. Néha inkább hajlok az egyik felé, néha inkább a másik felé.

Hogyan döntsek?


máj. 29. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb azt valasztanam a helyedben, ahol nem kell telefonalgatni. ;-)
máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

+1.

Plusz ezt légy szíves, a KARRIER-ben kérdezd.

máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Inkább a telefonálgatós munka. Hidd el, sokkal stresszesebb könyvelni, amikor kergetnek a határidők, mert a cég/cégek, amit/amiket könyvelsz még mindig nem adta oda a teljes adatsorát, amiből tudnál eredménykimutatást, adóbevallást készíteni. Plusz ha valamit rosszul adsz össze vagy elrontod az egészet vagy kezdheted elölről. Ha van egy kis áramszünet az irodában és nem mentesz is elveszik minden és lehet előről kezdeni az egész több órás munkát. Ennél egy telefonos biztos vagyok benne, hogy nem stresszesebb.
máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Banki munka!!


Fix szabad hétvégék és ünnepnapok határidők nélkül!

máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A telefonálgatásba (ha bankban kell ilyet egyáltalán) hamar bele jössz!
máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bankban ahová felvennének kell telefonálgatni. Nem tudom az én érzékeny lelkem mennyire bírná, ha naponta sokszor elküldenek a …

A könyvelésben meg az a hátrány, hogy nagyon monoton és mivel kezdő vagyok, így nem vagyok képben sok szabállyal és félek, hogy tudtomon kívül törvénytelent csinálok.

máj. 30. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
A könyvelésnél is naponta sokszor elküldenek a francba, ráadásul ha valami kis ügyintéző vagy beosztott vagy, az sem ritka, hogy el fogják várni, hogy a saját pénzedből főzőcskézd mindennap a kávékat a feletteseidnek. Plusz nagyobb a felelősséged, ha elrontasz a könyvelésben egy sort, a telefonálgatásban nincs ilyen.
máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!