A mesterséges intelligencia rohamos elterjedése miatt lehetséges, hogy még több munkahely fog megszűnni?
Éppen az az automatizálás jelenlegi lépcsőfokának legjelentősebb változása, hogy már nagyságrendekkel kevesebb új munkahelyet teremt, mint amennyit megszüntet. Gyakorlatilag az új munkák is kiválthatóak.
Ajánlom ezt a videót, amiben érthetően elmagyarázzák, hogy miben is más a mostani technológiai ugrás.
#9-nek:
És hová fognak "átmenni", ahol a mesterséges intelligenciát már nem tudják alkalmazni?
Ismét hangsúlyozom: nem a mesterséges intelligencia jelenti önmagában a veszélyt, hanem az, ha robotikával kombinálják. Ha csak 10 éve valaki azt mondja hogy "robotpincér", kiröhögöm. Ötösével tudtam volna sorolni az ellenérveket, hogy miért nem váltható ki egy pincér, robottal.
Szerinted például egy robot képes kiváltani mondjuk egy kőművest?
Ismét #9-nek:
Érdekes. ha a linkre kattintok, akkor csak előfizető olvashatja el, de ha a Google keresőből, akkor megnyitja!
Kattints rá a Portfolio oldalára: [link]
#12 Bármelyik szakmába, amit egyelőre nem fenyeget az AI (vagy akár elméletben is kizárt, hogy az AI teljesen kiváltsa). Mivel az eddig emberek által végzett munka sokkal olcsóbb lesz a mesterséges intelligencia révén, több pénz marad ezekre a szektorokra.
A mai világ is teljesen elképzelhetetlen volt akkoriban, amikor szinte mindenki a termelésben dolgozott. Mára a technika révén sokkal kevesebb ember kell a termelésbe, ellenben kibővült a szolgáltató szektor. Ma egy átlag ember olyan szolgáltatásokra költ, amikre 100-200 éve csak a leggazdagabbak.
#15-nek:
Minden szektor a költség-csökkentésre, ezáltal a profit növelésére törekszik. Ehhez, ha kell, hatalmas összegeket is beruháznak, ha belátható időn belül megtérül.
Mondj nekem egy-két olyan szektort, ahol képtelenségnek tartod a robotika, és a mesterséges intelligencia párosának használatát.
"#4 Pont a legtöbb programozó, mérnököt foglalkoztató iparágban zajlik jelenleg a legnagyobb leépítés a videójáték iparban és az IT más területein"
Es ezzel egyutt a legnagyobb toborzas is, ha megnezed, LinkedIn-en pl. kozel fel millio nyitott pozicio van csak "software engineer" kifejezesre keresve.
A nagy leepitesi hullam jellemzoen a COVID alatt felvett alulkepzett munkaerot erinti.
"Minden szektor a költség-csökkentésre, ezáltal a profit növelésére törekszik. Ehhez, ha kell, hatalmas összegeket is beruháznak, ha belátható időn belül megtérül.
Mondj nekem egy-két olyan szektort, ahol képtelenségnek tartod a robotika, és a mesterséges intelligencia párosának használatát."
Nem az AI sima használatáról volt szó, hanem arról, hogy teljesen kiváltja a munkaerőt. Az, hogy miből lesz profit, a kereslettől függ. Ha nem akarja elegendő számú fizetőképes ember, hogy egy robot nyírja a haját, egy robot pátyolgassa a lelki bajait, egy robot tanítsa a gyerekét, vagy egy robot írja az általa olvasott könyvet, stb. - akkor a robotfodrászokba, robotpszichológusokba, robottanítókba, robotírókba beruházni nem kecsegtet túl nagy profittal. Vagy legfeljebb csak alsópolcos szükségmegoldás szakemberhiány esetére (ilyen bizniszekben viszont eleve kevés a pénz és nem fejlődnek valami gyorsan).
#19-nek:
Aztán ahogy egyre többen kezdik mégiscsak igénybe venni ezeket, úgy csökkennek az árak, majd rohamléptékben elterjed az ilyen fajta szolgáltatások igénybevétele. Ezt eddig minden technikai újításnál eljátszottuk. Most te vagy az a hitetlenkedő, aki annak idején például előre megmondta hogy a bankkártya egy h'lyeség, mert senki nem fog fizetni azért, hogy használhassa a pénzét.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!