Melyik az az ország (vagy országok) ahol a legkevesebbet kell dolgozni munkaidőben?
Arra gondolok, hogy nem hajtanak munka közben. Hanem lehet közben kávézgatni, nem bántanak ha leülök telefonozni meg ilyesmik.
Magyarországon ha privát helyen dolgozik az ember, akkor nagyon hajtják. Ilyen szempontból én nem láttam különbséget Svájc és Magyarország között. Emlékszem egyszer 10 órán keresztül légkalapácsolnom kellett nyáron a Napon az ötven kilós géppel a betonkemény budai sziklában. Majd amikor pár percre megálltam letörölgetni az izzadságot magamról, akkor rámszóltak "A kalapács az menjen örökké!"
Igazából egyedül csak állami helyeken nem megy a hajtás, legalábbis ezt tapasztaltam. Erre a legjobb példa a Parlament. Az is egy állami intézmény és vannak, akik hónapok óta sem mennek be dolgozni.
Akkor van Svájc, ahol szintén ki van percekre számolva, hogy ténylegesen gyorsan nagyon dolgoznod kell.
Angliáról viszont hallottam, hogy ott egyesek késve érkeznek be, nem csinálnak semmit munkaidő közben. Viszont ez kizárólag az angolok esetében igaz, aki külföldi annak dolgoznia kell.
De kinek milyen tapasztalatai vannak más országokról?
Melyek azok az országok, amik a magyar privát cégekhez és Svájchoz állnak közelebb, illetve melyek azok amik inkább ilyen magyar állami kb mávos, magyar posta stb szintű munkamorálosak?
Oltenben meg Oensingen környékén rengeteg a Puff. Gyanús vagy te nekem...
És emiatt sok junkie-t vonz Solothurn kanton.
De ha mérnök voltál ott akkor gondolom arra Grenchen felé dolgozhattál, mert ott sok komoly multi van. A Breitling, Jabil microchip gyár, Stryker stb. Emiatt Solothurn az a rész ahol minden nap Stau van, már Härkingentől áll a kilométeres Stau, plusz ott a Jura kávéfőző gyárnál mindig kameráznak és sokszor lassan szabad vezetni és ez tovább rontja a helyzetet. Iszonyú idegesítő, sok idegbeteg hülye is van az utakon ott emiatt.
Azt kérdezted hol éltem,nem azt hol dolgoztam. Bern kantonban dolgoztam. Solothurn kantonban éltem. Jó messze,de 500 frankért laktam tobbedmagammal együtt, még mosógép is volt,gondolom nem kell magyarázni,hogy ez kint ritkaság.
Egyébként edesmindegy elhiszed e vagy sem,én írtam valamit,hogy mit kezdesz vele az a te dolgod. A kérdésed szempontjabol meg irreleváns is,hiszen nem akarsz Svájcban letelepedni.
Vezetés szempontjából én nem tapasztaltam rosszat,inkább a svájciak szerintem lomhak,lassúak,és hiba,higy egyszer megkapja a jogsit és utána a kutya sem nézi vezethet e. Olyan nyolcvan éves tálat láttam vezetni,hogy fehér botot adnék neki kormány helyett,és megis.
#12
Solothurn kantonban nem ritka olcsón lakást vagy szobát találni. Mivel magasak az adót és alacsonyabbak a fizetések is, ami miatt nem olyan sokan akarnak odaköltözni, így a kereslet-kínálat miatt alacsonyabb albérlet árak vannak.
De a legalacsonyabb Neuchâtel meg Jura kantonban van, ott van a legtöbb üres kiadatlan lakás. Mivel a fizetések ott meg még alacsonyabbak.
Ez egyébként hányban volt?
Egyébként meg megint nem veszed észre az ellentmondást. Aki hosszú távra tervez vagy letelepedni akar valahol, annak nyilván fontos, hogy könnyű legyen a munka. Azok akik eleve csak pár hónapra vagy évre terveznek azok könnyen beszélnek, ők kijönnek hajtani mint az állat meg robotolni, többedmagukkal élnek, száraz zsömlét esznek, a gyáron kívül sehova nem mennek 400-500 túlórás Saldoval zárják az évet és rohanva kapkodva időre dolgoznak. Majd pár hónap múlva hazamennek. Így könnyű!
De megnézném őket, hogy mit csinálnának ha egészen a nyugdíjig egyhuzamban kellene így dolgozniuk. Mert nem mindegy, hogy valaki pár hónapra vagy évre tervez vagy egészen a nyugdíjig. Mert úgy már nagyon nem mindegy, hogy mennyire kell dolgozni munka közben. Ezért magyarok kioktatását soha nem is fogadom meg, tekintve, hogy pár hónap után hazamegy mind. Ilyen szempontból a 20-30 éve kint élő sokkal kevésbé munkab*zi júgók hitelesebbek, tekintve, hogy azok nem pár hónapra jönnek ki, hanem azok is a nyugdíjig terveznek.
De egyébként Solothurn alapból rosszabb ilyen szempontból, mert ott a Schweizerpass vagy nyolcezer frankba kerül, a legdrágábbak között van az állampolgárság egész Svájcban.
Mellesleg visszatérve a kérdés témájára:
Akkor ha én olyan munkahelyet szeretnék ahol nem kell dolgozzak munkaidő közben, vagy legalábbis nem kell megerőltetnem magam, akkor milyen szakmát (Ausbildungot) tanuljak ki? Melyik az a szakma ahol a munkahelyen a legkevésbé megy a hajtás?
14. Azért értelmetlen ez a kérdés,mert még mindig nem fogod fel,hogy cegfuggo is. Sőt,nagyon cegfuggo.
Én meg egy szóval nem írtam hogy letelepedni mentem ki. Engem a pénz motivált..bár élhet írtam is fene se olvassa most vissza. Köszönöm a részletes leírást,de te vagy az aki ezt keresi,úgy írod mintha én is emiatt mentem volna ki,hát nem. Mi most csak elkezdtünk -tök a kérdésről eltérően -svajcrol beszélni. A részletes leírást sem értem solothurnrol,honnan veszed hogy engem érdekel,vagy ne tudtam volna amit írsz? Vagy hol esett az ikossagot fitogtafni? Egyébként nagyon értelmesen írsz,vagyis nem is az értelmes szót,inkább a jól informálta használnám...ehhez képest azt hiszed van olyan szakma ami nem hajtás. Biztos van,nálunk kint Svájcban ők a takarító rendszeresen aludt napközben...ez nem jelenti azt hogy más cégnek is ilyen körülmények vannak.
Tanácsot nem tudom és nem is akarok adni,mivel a szent grált keresed. Csinálj olyat ami érdekel,legyél vállakozó,de hát az is jó sok év mire úgymond termeli magát,már ha lehet ilyen mondani.
Részemről a beszélgetést befejeztem,mert a kérdés -olyan értelemben ahogy te szeretned- szerintem megválaszolhatatlan, svajcrol a továbbiakban meg nem kívánok beszélgetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!