Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 20 év munkaviszony után...

A 20 év munkaviszony után mennyi most a nettó öregségi nyugdíj amit készhez adnak?

Figyelt kérdés

2024. febr. 12. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ennyibol nem lehet megmondani. Ugyanis nem mindegy hogy mennyit kerestel azalatt a 20ev alatt.
2024. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Az éves nettósított jövedelmeid valorizált, osztónapokkal súlyozott átlagának degresszált összege és a szolgálati idő alapján meghatározott százalékos együttható szorzatát kapod havonta, de legalább a minimumnyugdíjat.
2024. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt a Magyar Államkincstár nyugdíjkalkulátora. Ha a szükséges adatokat precízen meg tudod határozni, szinte forintra pontosan megmondja a várható összeget.


[link]

2024. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gungasam ***** válasza:
Nem egyszerű, hacsak nem egy munkahelyen dolgoztál végig. Nekem 20-22 munkahelyem volt és mindenhol be voltam jelentve teljes munkaidőre. negyvenöt évet igazoltam de ezt lerontja az iskola meg a katonaság alacsony átlaga, meg amíg kezdő voltam a szakmámban . Nagyon nehéz kiszámolni. Rá kell hagyni a nyugdíj intézetre, nem csalnak. A munkaadókra kell figyelni , befizették e utánunk a járulékokat?? Na azok csalnak! Nekem is kellett reklamálnom meg a nejemnek is utólag a munkaadóval befizettetni a járulékot..
2024. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A munkaadókra kell figyelni , befizették e utánunk a járulékokat?? Na azok csalnak! Nekem is kellett reklamálnom meg a nejemnek is utólag a munkaadóval befizettetni a járulékot.."


Semmi köze a nyugdíjadnak ahhoz, hogy befizették utánad a tőled levont járulékot a munkáltatók vagy sem. Annak akkor van jelentősége, ha egyéni vállalkozó voltál (önálló tevékenység), mert olyankor az az időszak csak akkor vehető figyelembe a nyugdíjnál, ha meg is fizetted magad után a járulékot.


A munkáltató készfizető kezesként felel a tőled levont közterhek után. Ez annyit jelent, ha nem fizette tovább az államnak, téged attól hátrány nem érhet.

Gond akkor van, ha a számfejtett bért sem fizeti ki a dolgozónak. Ugyanis arról nem szolgáltathat adatot a NAV felé (mivel nincs miről), így az az időszak nem is lesz szolgálati idő, ebből kifolyólag a hozzá kötődő számfejtett bér sem lesz alapja egy későbbi nyugellátásnak. Ha utólag kifizeti a bért a dolgozónak, akkor nincs gond.


" Rá kell hagyni a nyugdíj intézetre, nem csalnak."

Csalni nyilván nem csalnak, de simán tévedhetnek, akár ők maguk, akár a nyilvántartásuk. Csak azért merem állítani, mert láttam már nem egy eltérést. Az egyik pont a sajátom volt. Teljeskörű jogutódlással átalakultunk KFT-vé, ezt a nyilvántartásuk nem tudta értelmezni. Mivel értek hozzá, ezért nyilván helyretettem a "tévedésüket", ami által megváltoztatták a határozatukat -> több szolgálati idő lett a vége.

Most már csak az a kérdés, ha az én esetemben ekkora gondot okozott egy gazdasági társaság átalakulása, vajon az akkor velem együtt dolgozó kb. 50 ember esetén azoknál, akik már igényeltek nyugellátást, milyen nyugdíjhatározatot hoztak, ha az ellátottak kicsit sem értenek hozzá és biztosan nem vették észre a hatalmas problémát.

Tudod, ha nem nyújtasz be fellebbezést a határozat ellen 15 napon belül, akkor az elfogadottnak számít, ha jó adatok vannak benne, ha nem.

2024. febr. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!