Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik légitársaságnál jó...

Melyik légitársaságnál jó légiutas kísérő lenni?

Figyelt kérdés

Érettségi után légiutas kísérőnek szeretnék elmenni dolgozni. Egy olyan céghez szeretnék menni, ahova elég a folyékony angol tudás és nem kell még egy másik nyelvet tudni mellé. És lehetőleg a fizetés is elég jó. Semmiképp nem egy fapados légitársaságra gondoltam. Már nézegettem légitársaságokat, amik szimpik:

Emirates, Etihad, Virgin Australia, Qantas, Delta... Az utolsó háromhoz nézegettem hogy kell jelentkezni, de nem hiszem, hogy Budapesten van nekik open day-jük. Ebben az esetben egyáltalán tudok jelentkezni hozzájuk? Olyankor ki kellene utaznom oda ahol az open day van?



jan. 9. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
erettsegi es jo fizetes? ki van zarva
jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Sajnos – az iparágban sok másikhoz hasnolóan – ez is leértékelődött. Vannak cabin crew karrier oldalak, ahol gyakran lehet hirdetésekkel találkozni, azokat érdemes megnézni. Ha nagyobb légitársaságnál akarsz dolgozni, akkor minimum el kell menned Bécsbe nyílt napra. Fapadnál csak azért lehet érdemes kezdeni, mert később majd be tudod írni a cv-dbe, hogy van már gyakorlatod. A Qatart érdemes kerülni, mert az iparágban csak "Guantanamo"-ként emlegetik.
jan. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az Emirateshez is elég érettségi és az ott dolgozó légiutas kísérőket jól megfizetik, bár tudtommal oda elég nehéz bekerülni. Utolsó igen, a Qatarról én is hallottam dolgokat.
jan. 10. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Érettségi, nulla tapasztalat, csak angol elég legyen, ne legyen fapados és még jól is fizessen. Hát sajnos ez nem fog menni. Hivatalosan elég a felsoroltakhoz ugyan az angol, gyakorlatban meg valagnyi (repülèsi) tapasztalattal rendelkező, több nyelvet magas szinten beszélő jelentkezőjük van, pláne az Emiratesnek, Etihadnak. Előbbihez eleve feltétel a 21 éves minimum életkor ÉS egy évnyi valamilyen customer service tapasztalat, tehát egyből az iskolapadból nem mehetsz oda. Emirates toborzás pl szokott lenni Budapesten, ezekre előre kell általában regisztrálni és ha tetszel nekik, behívnak. Több száz jelentkező szokott lenni, nagyon sokan fapadosoknál repülő stewardessek, reptéri földi személyzet, szállodai dolgozók stb,tehát kb nulla az esélyed a továbbjutásra a fent felsorolt paraméterekkel. Ha náluk szeretnél repülni, akkor nagyon oda kell tenned magad, olyan pluszt felmutatni nyelvtudás és/vagy tapasztalat terén, ami miatt megéri téged választaniuk a sok száz közül. Jelentkezhetsz külföldi open day-ekre is, angolul tartják őket, de ilyenkor magadnak kell megoldani a kijutást, amit nem fog állni a légitársaság. Azt sem árt figyelembe venni, hogy pl az amerikai cégeknél (és ahogy elnézem, az ausztráloknál is) rendelkezned kell munkavállalási engedéllyel és/vagy több éves kint tartózkodással, és ezeket nem fogják ők szponzorálni, már úgy kell jelentkezned, hogy megvannak. Tehát ez sem fog menni a friss bizivel a kezedben.

Ha a repülés szeretete hajt, akkor igenis jelentkezz fapadoshoz és lehetőleg tanulj meg még legalább egy nyelvet, német, orosz, francia, spanyol, olasz, esetleg arab, török, kínai, ezek mind nagy előnyök, de nyilván bármi jó, csak tudd magabiztosan használni. Fapadoson komoly rutint tudsz szerezni és aki repülni, világot látni akar, annak ez jó ugródeszka. Ha meg bocs, hogy így mondom, de csak az vonz a szakmában, hogy milyen jól fizet, fancy meg szép az egyenruha, akkor ez az egész nem neked való, mert a stewardesskedés már rég nem erről szól. Nagyon komoly feltételeknek kell megfelelni, iszonyatosan sokat dolgozol, nagy a szigor mindenben és az utasok baromi bunkók, ez a prémium cégekre is igaz sajnos. Csak utóbbiak, pl az Emirates, Etihad a magánéletedbe is beleszól nem is kicsit. Az egész életforma egy hatalmas áldozat, amit nem lehet úgy csinálni, hogy csak a pénz érdekel vagy a külcsín, ide tényleg az utazás, de főleg a repülés iránti szenvedély kell, pláne a közel-keleti légitársaságokhoz.

jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Imádok repülni, bár ez idáig csak egyszer repültem, és onnantól kezdve tudtam, hogy légiutas kísérő legyek. Miután meglesz az érettségim, úgy tervezem, hogy elvégzek egy turisztikai iskolát addig. És nem csak a pénz és az egyenruha vonz a szakmában, erről szó sem volt... Én igenis hiszek abban, hogy meg tudom valósítani az álmomat és nem csak szimplán hiszek benne hanem meg is fogom valósítani. Így is rengeteg olyan ember van akinek nem volt customer servicr tapasztalata de mégis felvették légiutas kísérőnek, és én is így fogom tenni.
jan. 13. 14:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírasokért, mielőtt bárki belém kötne: leszek*, service*
jan. 13. 15:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Bár azon is gondolkodtam, hogy először majd kipróbálom magam a Wizzairnél, hogy egyáltalán tényleg tetszik e nekem ez a szakma, illetve utána valóban nagyobb esély lenne arra, hogy felvesznek egy nagyobb légitársasághoz. Utolsó, ez tényleg nem egy rossz ötlet.
jan. 13. 15:06
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
ok
jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!