Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a 4 szak a Miskolci...

Mi az a 4 szak a Miskolci Egyetemen, amivel a legjobb fizetések érhetők el?

Figyelt kérdés

Pár éve dolgozom logisztikai területen, de már unom és szeretnék váltani+sulit csinálni. Egyetemi szakot az elérhető fizu alapján keresgélnék elsődlegesen.


[link]


Miskolcin szerintem ez a top4: Programtervező informatikus, Villamosmérnök, Mérnökinformatikus, Mechatronikai mérnök


Szerintetek?


Köszi a válaszokat!



2023. dec. 30. 23:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
80%

Én a mechatronikát mondanám, de gépészetet tanulok, elfogult vagyok.


Programtervező informatikus & Mérnökinformatikus


Ennél a kettőnél nekem annyi a gondom hogy a diploma nem feltétlen szükséges a munka elvégzéséhez. A többi mérnökivel ellentétben ide nem kell különösebb akkreditáció, mert (egy mérnökinfós ismerős szavai) "ha elb.szod, max a cég ráfizet, de bele senki sem hal".


Villamosmérnök - ha nagyon ez érdekel hajrá, de (itt a villanyosok meg fognak kövezni) ez a gépészet egy kisebb mellékága, ami bár nagyon fontos, de hacsak nem vagy 1000%ig oda a váltóáram motor elemzésért, én hagynám.


Mechatronikai mérnök - a felsoroltak közül a legjobb. Van benne programozás, villany, és gépész, sok helyre mehetsz vele.


De elsősorban a tárgyakat nézd meg - melyik tetszik jobban.

2023. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon rossz ötlet fizetés alapján keresgélni. Ha sok pénzt akarsz keresni, állj be a Fidesz maffiába, és legyél építkezési vállalkozó.


De ha már a kimaxolható jövedelem a cél, akkor a legjobbak szerintem: programtervező informatikus, mérnökinformatikus, közgazdasági adatelemző, pénzügy-számvitel.


Az első válaszolónak:


“Ennél a kettőnél nekem annyi a gondom hogy a diploma nem feltétlen szükséges a munka elvégzéséhez.”


Persze, elvileg Nobel-díjat is nyerhetsz magfizikából érettségi nélkül is, csak ez ritkán szokott megtörténni.


A villamosmérnök nem “a gépészet egy kisebb mellékága”.


A gépészek, mechások sz@rul keresnek a közgazdászokhoz és informatikusokhoz képest.

2023. dec. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
És miből gondolod hogy csak úgy el tudsz végezni bármilyen szakmát ami a legjobban fizet? Ha ez így működne, mindenki programtervező informatikus lenne...inkább olyan irányban keresgélj, amit lehet hasznosítani és érdekel is, mert különben 1 év után ott fogod hagyni.
2023. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügy meg az IT fizet a legjobban az egész világon, ha csak a pénz érdekel, akkor hajrá.
2023. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy ilyen agrar, epito , epitesz, közlekedés, környezet meg hasonló mérnök szakokra menj, azokkal kevesebb a fizu joval. Amiket kineztel szakok azok nem rosszak.
2024. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Felettem szólók kihagyták a Muszaki Fold és Kornyezettudományi Karon megszerezheto olajmérnök diplomát, majd utána az angol nyelvu petroleum engineer MSc-t.

Egy ilyen diplomával és valós szaktudással és érdeklodéssel nem ritkán lehet hallani 2-3 millió+++ fizukat ha elmész mondjuk tengerre dolgozni fúrótoronyra.


Pont ezért amúgy nagyon sokan csak a pénz miatt kezdik el a képzést, mondandom sem kell, ok peregnek ki leghamarabb..

2024. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6: biztos mindenki álma egy furotoronyban élni . Akkor inkább már infoskent vagy orvosként Svájc.
2024. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos még most sem tudom, hogy mikre jelentkezzek. Fizikát középsuliban keveset tanultam, emiatt a villamosmérnökit hagynom kéne, vagy ez a terület pótolható?
2024. jan. 28. 23:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Középiskolai fizikanak amit tanultam kB semmi köze nem volt az egyetemi fizikához. És mérnök lettem. Matek tudás ezerszer fontosabb.
2024. jan. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az elottem szóló is írja, amit középiskolában tanulsz fizikát kémiát matekot azt egyetemen letudják 1-2 ismétlo eloadas alatt, és onnan meg már minden mennyiségben diffegyenletek meg integrálok.


A matematikai eros alapismeretek tényleg nagyon fontosak. Anélkül másospercek alatt lemaradsz és nem fogod tudni behozni.


Egyébként amit egy átlagos mérnöki képzésen oktatnak fizikát, az igazából ugyanaz, mint a kozepiskolas emelt anyag, csak sokkal sokkal bonyolultabban. Itt már nem állnak meg ott például a sebességnél, hogy v=s/t, hanem deriválni meg integrálni kell mint a katonatiszt, és még sorolhatnám. Meg itt nincsenek letudva a definíciók annyival, hogy "Ez így van és kész, tanuld meg", hanem le van vezetve minden, sokszor nagyon nehezen megfogható módon. Ha már villamosmérnök, akkor fokozattan igaz ez a fizika második részére, az elektrosztatika, elektrodinamika, elektromágnesesség stb.. Fizika 1-bol nekem nem volt kulonosebb gond, megcsináltam megajánlott jeggyel, na de a Fizika 2 az olyan szinten megfoghatatlan és nyers volt szamomra, hogy abból megszenvedtem rendesen, pedig Fizika tagozatra jártam gimnáziumban.

2024. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!