Mennyire gyakori manapság a minimum bruttó 1 milliós havi fizetés (heti 40 órával) Magyarországon, ha az ember nem spéci IT-s, orvos vagy ügyvéd és nem felsővezető? Hanem mondjuk gépészmérnök, vagy szobafestő?
Bruttó 900-at keresek gépészmérnökként úgy, hogy másfél éve végeztem az MSc-vel. Az előző hely ahonnan eljöttem bruttó 1 millióért akart megtartani, de nem fogadtam el.
Tudom, hogy ez nem gyakori fizu, de ha nekem sikerült ilyen rövid idő alatt feltornászni, akkor korántsem lehetetlen egymillió vagy afelé menni.
"Milyen területen dolgozol és milyen pozícióban?"
Tervezőmérnök poziból mentem át vegyipari céghez dolgozni vegyipari gépész poziba. Bár azt hozzá teszem, hogy az általam ismert tervezőcégek többsége nem fizet közel se havi 1 millát, arról az egyről tudom, hogy bónuszok nélkül megadnak annyit.
10: Egyetértek, nincs rendben a feketézés. Ez egyértelmű.
Csak néhány észrevételem lenne. Mert aki teljesen feketézik és semmit sem fizet, az akkor szinte semmit nem tud igénybe venni.
Ha nem fizeti a TB-t, akkor nem kap orvosi ellátást. Ha 3 hónapig elmarad a TB-vel és közben igénybe vett orvosi ellátást, akkor bevasalják rajta a teljes ellátási költséget és utána már nem fogadják a közellátásban, hanem mehet a fizetős magánellátásba ha tetszik, ha nem.
Ahogy már lassan tisztes, TB-t fizető polgárként is a magánellátás a túlélés szempontjából a legjobb lehetőség, mert a befizetett adónkat mindenféle, a vezető politikusok számára jövedelmező dologra fecsérlik el, csak oda nem jut belőle elég ahová kellene, ami a polgároknak lenne érdeke, mint az egészségügyre, az oktatásra, az infrastruktúrára.
Ha autózik, akkor mindenképpen fizetnie kell a teljesítményadót és az üzemanyagba épített adókat és amikor megvette az autót, akkor az átírási illetéket és adott esetben a regisztrációs adót, áfát is. Ha ezeket nem fizeti, akkor nem tud autózni.
Az ezekből az adónemekből érkező adóbevétel elméletileg, a fáma szerint az utakra lenne költve, de valahogy az sem látszik, hogy tükörsima útjaink lennének.
A feketéző ezeket nem várhatja el, nem kérheti számon.
Mi, adózók viszont számonkérhetjük. Hova lett az adónk? Miért nem elsősorban az egészségügyre, az oktatásra, az infrastruktúrára költik?
Tudom, ez már nagyon politika ízű, de az adófizetőséghez hozzátartozik az, hogy számon kérhessük, mire mennek az adókból befolyó pénzek, nem csak a mi kis részünk, hanem az összes. Erre mit mondanak a mai vezető politikusok? Hogy semmi közünk hozzá és még mi vagyunk a szemetek, hogy firtatjuk. Erre megválasztjuk őket sokadszorra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!