Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaidő típusok...

Milyen munkaidő típusok vannak? Úgy értem van a teljes és a fél állás. Van valami a közön? Vagy melyik típus és mi lehet a megnevezése annak amiről lent írok?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy felnőttképzésben veszek részt (OKJ-val egyenértékű) és voltam gyakorlaton tavasszal.

Nagyon megtetszett a hely és ők is mondták, hogy szívesen alkalmaznak miután letettem a vizsgát.

A gyakorlaton beszélgettem a többi olyan emberrel aki abba a pozícióba vannak, amit az én képzésem is ad. Két ember is mesélt arról, hogy levelezőn az alapképzést csinálja (nyilván a szakmába), mert lényegében ebben a szakmában csak a diploma tud előrelépést hozni.


Sokat gondolkodtam és fontolgattam és végül úgy döntöttem, hogy én is belevágnék levelezőn az alapképzésbe. Csakhogy minden egyetem levelező rendje péntek-szombaton van, szóval teljes állást vállalni mellette lehetetlen.


Úgy gondoltam, hogy az intézményvezetőre azután írok, hogy sikerült a vizsga (biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog, sokat tanultam rá), de nem tudom hogy dobhatnám fel neki azt az elképzelést, hogy a pótfelvételi eljárásba részt vennék. És talán az első lépés az lenne ha megtudnám milyen elnevezése van annak a munkaidőnek amit a fenti két gyakornok is csinál. Mert tudom, hogy hétfő-csütörtökön 8 órás munkaidőbe vannak, de pénteken az egyetem miatt nem járnak be. Akkor ez valami több mint félállásos munkaidő, de mégsem teljes. Mi lehet ennek az elnevezése?

Vagy csak szimplán megegyeznek ilyenkor a munkáltatóval és másképp fizetik őket?



#egyetem #munka #levelező #munkaidő #félállás #teljes munkaidős állás
2023. jún. 15. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hivatalosan nincs, hogy fél állás. A munkaidő nem csak heti 40 óra lehet vagy 20. Lehet az akár 10 vagy 8 vagy akár 32, de simán lehet 37 is. És ezt sem muszáj egyenlően elosztani. Pl egy heti 30 órás munkarendben dolgozhatsz te akár úgy is, hogy hétfőtől-szerda 10 óra, aztán a többi nap szabad. Amit te kereshetsz az talán részmunkaidő, egyenlőtlen munkaidő-beosztás.
2023. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1-es: nagyon szépen köszönöm! :)
2023. jún. 15. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!