Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gondolkodnátok a felmondáson...

Krómgyűrű kérdése:

Gondolkodnátok a felmondáson az én helyemben? 23/F

Figyelt kérdés

Sajnos gondolkodom, hogy felmondok a munkahelyen, mivel elég stresszes, de sok szempontból előnyös is.

3 éve dolgozom állami szférában.


Pro:

- nagyon jó a közösség, kollégák és osztályvezetők segítőkészek, közvetlenek, barmikor tudok hozzájuk fordulni, ha segítség kell. Nem hinném, hogy máshol ilyen jó főnökeim vagy kollégáim lennének.


- Korom ellenére elég sok szabadságot kaptam. Az alap 25 nap, most 28 nap szabit kaptam az évre, 3 éve dolgozom itt. Öcsém most kezdett dolgozni (szintén állami szférában, de más szervezetnél), ő náluk a 20 nap az alap.


- Cafeteria és SZÉP kártya


- Munkába járás költségeinek

térítése


- Lakhatás támogatása és biztosítása (szállón élek egy kollégával, jóformán egy kollégium)


Kontra:

- Stresszes munkakör, zűrös ügyfelek, sok a munka mennyiség, valamikor szétvet az ideg.


- A fentieket követi, hogy kevés a létszám, ha valaki betegszabadság miatt kiesik, akkor sok minden borul, felgyülemlik vagy torlódik. Egyszóval bolondok háza van. Ugyanez van, ha valaki szabadságra megy, legózni kell havonta, hogy akkor ki mikor-merre-hova.


- Messze van a vidéki lakóhelyemtől, sokáig tart az utazás. Hétvégén hazamegyek szülőkhöz.


- Mivel egy kollégával élek, így nem igazán van magánszféra, az ágyunk 1 méterre van egymástól, közös zuhanyzót használunk.



Fizetés átlagosnak mondható, de egyedül esélytelen, hogy Budapesten albérletben éljek, a fizetésből nem jönnék ki. Legalábbis félretenni nem tudnék.


Kérdésem, megérné váltani, otthagyni az állami szférát és kipróbálni valami újat, lehetőleg a lakóhelyem közelében?


Autószerelő szakma, valamint a mezőgazdaság az ami vonz.



2023. jún. 12. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem jön be, szerintem felesleges magadra erőltetni.
2023. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2023. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

"3 éve dolgozom állami szférában."

Ennyit elég volt elolvasnom, hogy azt mondhassam: igen, mondj fel és keress normális helyet. Állami szférában nem érdemes dolgozni, mert szivatás van és alacsony bérek.

2023. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

“nagyon jó a közösség, kollégák és osztályvezetők segítőkészek, közvetlenek, barmikor tudok hozzájuk fordulni, ha segítség kell. Nem hinném, hogy máshol ilyen jó főnökeim vagy kollégáim lennének.”


Nem feltétlen biztos ez


“Korom ellenére elég sok szabadságot kaptam. Az alap 25 nap, most 28 nap szabit kaptam az évre, 3 éve dolgozom itt. Öcsém most kezdett dolgozni (szintén állami szférában, de más szervezetnél), ő náluk a 20 nap az alap.”


Ez tényleg jó én 25 vagyok és 19-el indítottam az évet :D bár itt meg az a baj, hogy igazából annyira nem hiányzik a szabadság inkább túlóráznék.


“Cafeteria és SZÉP kártya”


Ez szinte már minden helyen van. Én nettó 22.000 forintot kapok SZÉP kártyára


“Munkába járás költségeinek

térítése”


Szintén, szinte minden helyen van. (Vagy bérletet fizetnek vagy 30ft/km legalábbis nálunk)


“Lakhatás támogatása és biztosítása (szállón élek egy kollégával, jóformán egy kollégium)”


Csak és kizárólag sokkal jobb pénzért menném ilyen formában dolgozni, hameg találsz a környéketeken állást akkor ez a “plusz” juttatás irreleváns



Én a helyedben váltanék, persze ha nem valami speciális szakmában vagy

2023. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Állami szférából minél hamarabb váltsál, mert ha bennragadsz idősebb korodig, senki nem fogja elhinni a versenyszférában képes vagy boldogulni.


Szintén a megélhetés: állami szférában nagy valószínűséggel soha nem fogsz annyit keresni, hogy kimenjél a társbérletből.


Váltsál minél hamarabb, én is megtettem, nem bántam meg.

2023. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Esetleg van tapasztalata valakinek autószerelői munkáról?

Mennyi kb. a fizetés?

2023. jún. 13. 15:57
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem, egy percig sem gondolkodnék. Gondolkodás nélkül úgy felmondanék, mint szódás a lovát...
2023. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagykok


Múlthét kedden lett meg az autószerelői végzettségem. Éppen munkát keresek most. Pályakezdőként kb nettó 300-at tudsz szerintem haza vinni, de azért van szórás a bérekben, ha már van tapasztalatod vannak helyek ahol 400-500 nettó is meglehet, de ugye ha van rá lehetőséged tudsz otthon is maszekolni


Mai nap fogok felhívni egy szervizt embert keresnek, beszélek velük, ha érdeke elmondom mit mondtak.


Egyébként ezzel a szakmával más területekre is eltudsz menni, pl gyártásban karbantartónak stb de ott műszakozni kell

2023. jún. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!


Sikerült felvételt nyerned ahhoz a bizonyos szervízhez?

Melyik helyen csináltad a tanfolyamot? Mennyi időbe tellett elvégezni?


Ha gondolod privátban is elmondhatod.


Köszi!

2023. jún. 20. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!