Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Klinikai szakpszichológus...

Klinikai szakpszichológus fizetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék-elsősorban azoktól akik ebben a szférában dolgoznak-,hogy egy pszichológus mennyit tud keresni az egyetem bizonyos szakaszaiban, valamint, a szakpszichológusi diplomája után, akár PhD után.

2023. máj. 21. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"mennyit tud keresni az egyetem bizonyos szakaszaiban"

Ezt kifejtenéd jobban? Pszichológia szakon végeztem. Ezen a területen nem nagyon tudsz diploma nélkül (vagy BA diplomával) dolgozni. Minden rendes álláshoz kell az MA diploma. Azzal sincs olyan nagyon sok lehetőség, és általában a fizetés sem jó (bár vannak jobban kereső irányok, de most a "tipikus" tanácsadó vonalról beszélek). Sokan mennek iskolapszichológusnak vagy ped. szakszolgálathoz, ott nagyjából pedagógus bért kapnak, bár az iskolapszichológia kicsit máshogy van tudtommal. Kórházakban jobb a helyzet, de szakképzés nélkül ott sem fizetnek agyon, úgy tudom. Ennél magasabb szintről én nem igazán tudok nyilatkozni, bár ilyen-olyan infóim azért vannak. A klinikusok jól keresnek az egészségügyben, csak a képzésbe marha nehéz bejutni. De a PhD képzés mindenhol hasonló, és nemrég volt is róla itt egy kérdés (azt hiszem, más terület kapcsán). Alacsony a fizetés, és ha később is a kutatás, tanítás érdekel, akkor nem is lesz sokkal jobb.

2023. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy, ha például megkapom a BA diplomám, ezzel a további egyetemi tanulmányaim mellett (mondjuk amíg az MA képzésen veszek részt) el tudok-e valahol helyezkedni, ha igen, milyen fizetésre lehet számítani. (Nyilván ezt az MA elvégzése utáni tanulmányokra is értem, ha utána még szakosodom.)
2023. máj. 21. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sejtettem, hogy így gondolod. A BA diploma semmire nem jó. Max. olyan pozícióhoz, ahova "bármilyen szakos" diplomás embert keresnek. A csoporttársaim közül senki nem ezen a területen dolgozott az MA során, legfeljebb ha önkénteskedett (fizetés nélkül, persze).
2023. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!