Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál pontosan egy...

Mit csinál pontosan egy adatelemző? Kb amit statisztikából tanultunk, regressziót, idősorokat elemez meg ilyesmik?

Figyelt kérdés

2023. máj. 4. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy még azt se. Adattárházból lehív adatokat, és azokat összegzi. Idősorosan vagy máshogy. Szegmentációt gyárt meg ilyenek. És szép riportokat készít ezekből.


Általában az üzlet olyasmiket kérdez, hogy pl. a fogyasztóink miket vesznek a benzinkúti shopban (ha pl a MOL-nál dolgozol), és akkor olyanokat kell előbányászni, hogy hétvégén jobban megy a kaja, hét közben meg reggelente az újság, eső után meg pörög a mosoda.

2023. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg azt is, mit írtam ide az adattudóshoz (2. hsz). Ez ugyan egy kicsit már magasabb szintű dolog, de az adatelemző a belépő szintje.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2023. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszer én is válaszoltam egy hasonlóra, csak most nem találom :) Előző, köszönöm én is a másik kérdést, jó kis olvasmánynak ígérkezik!


Érdemes a következőket is figyelembe venni, valójában minden elemzői munka kapcsán, mert "elemzés" kapcsán sokszor hajlamosak vagyunk másra asszociálni (pedig tulajdonképpen tökéletes fordítása az analízisnek, analysis/analytics-nek)

Ahogyan számvitel (ha tanultál statisztikát, akkor jó eséllyel számvitelt is) két részre, analitikára és szintetikára tagolódik, akkor a mi elemzésünk is voltaképpen egy ilyen fajta analitika. Szabad megfogalmazásban: az adatok kinyerése és/vagy bizonyos, megadott vagy nem megadott szempontok szerinti rendezés, tisztítása, előkészítése a könyvelés számára.

A mi esetünkben részletkérdés, hogy valóban könyvelésről, adózásról, bármilyen más pénzügyi vagy nem pénzügyi területről van szó.

Amennyire egyszerűen hangzik (volt ismerősöm aki egyszerűen le-adatrögzítőzte a munkámat :)) a valóságban ez annyira komplex terület, technológiák, szemléletmód stb.

A következő szint az én olvasatomban is a "data science", "data architect" és hasonlók ahol már szükség lehet mélyebb statisztikai tudásra.

(Pl. egy szórást én is lazán kiszámolok akár csak önellenőrzéskent de itt kb kimerül a dolog.)

Jut eszembe, rengeteg bölcsesszel és hasonlókkal találkozhatsz ezen a szinten, akik jó eséllyel csak hátráltatni fognak, mert pont az említettnek, egyfajta "könyvelős" analitikus beállítottságnak és tudásnak, rendszerszemléletnek vannak híján, nem beszélve az említett matematikai, statisztikai skill-ekről. Mindezt darálós hozzáállással, hiper-szuper jegyzetekkel és memóriával pótolják. Tisztelet a kivételnek!

Nem beszélve az inkompetens főnökökről, akik az előbbi skillset mellett a tárgyi tudásnak is híjján vannak.

SSC-kről beszélek, komolyabb cégeknél talán jobb a helyzet.

Ha még van kérdésed keress nyugodtan, bárkivel szívesen beszélek ezekről.

2023. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha gazdasági diplomám van, szerettem a statisztikát, ökonometriát, van esély ilyen területen elhelyezkedni? Vagy kéne hozzá még valami plusz?
2023. máj. 6. 00:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Sima adatelemzőként igen, de azért nem árt elvégezni legalább pár online kurzust a témában, például a Google Data Analyst Professional Certificate-et a Courserán: [link]


Komolyabb állásokhoz, meg ahogyan erősödik a konkurencia, a kevésbé komolyakhoz is, azért nem árt egy szakirányú kiegészítő mesterszak, például a Corvinuson van egy éves üzleti adatelemző szak, vagy elte survey statisztika, vagy rengeteg egyéves data science / data analytics mesterszak van például Hollandiában. Attól függően, hogy mik a terveid, miket engedhetsz meg magadnak stb. De itthoni diplomákból is egyre több van.

2023. máj. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(3-as vagyok)

Tökéletes végzettség. Sima elemzőként már egy erős excel is megteszi mellé. További programok ismerete exponenciálisan növeli a lehetőségeidet. (Én pl. megrekedtem itt, egyelőre.) Kérdés, mennyire tudsz magadnak 1. olyan tömegű adatot, valós "üzleti" problémát generálni, amire tudsz építeni tanulás közben 2. mennyire lesz erre időd (akár elemzői) munka mellett... ahol az adattömeg már adott, a szabadidő már kérdéses.

2023. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyetemen mi pl R-t tanultunk
2023. máj. 8. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Zseniális, végezz hozzá még el online kurzusokat, gyakorolj, ami csak belefér.
2023. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az R az tökéletes. A fenti Google certifikáció is abban van. Sok helyen egyébként mindenféle kommersz szoftverrel dolgoznak még (SAS, SPSS, Tableau ilyenek), és ezek hasznos skillek, de a felvételi interjún szerintem elég, ha betolod, hogy az R-hez értesz.


Az ipari kvázi szabvány egyébként a Python, úgyhogy ebbe is érdemes az R mellett egy kicsit beletanulni. Jose Portilla kurzusait ajánlom a Udemy-n. De kezdetnek teljesen ingyen ess neki ennek a könyvnek:


[link]


A könyv fent van a neten, és oda vannak linkelve hozzá a jupyter notebookok, azokat letöltöd és szépen a könyvvel együtt csinálgatod. Akár ma is elkezdheted, nagyon jó könyv!

2023. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!