Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 14 éves korom óta dolgozom,...

14 éves korom óta dolgozom, most vagyok 23 viszont eddig sosem végeztem olyan munkát, ahova be lettem volna jelentve. (vagy csak alig...pár hónapot) Mit lehet ilyenkor tenni, ha kellene egy önéletrajzot írnom ?

Figyelt kérdés

Hogyan írjam azt/bizonyítsam az önéletrajzban, hogy ebben és ebben van 1-2 év tapasztalatom, ha eddig "feketén" dolgoztam ezekben a munkakörökben ?

Végeztem már raktári munkákat, komissiózástól a készletgazdáig is (utóbbinál csak gépen dolgoztam) voltam.

Dolgoztam vendéglátásban is (szintén feketén), de ott is van már pár dologban tapasztalatom. (mosogatás, főzés, takarítás)

Aztán természetesen voltam már pénztáros is.

Mezőgazdasági munkát is csináltam már (szántás, marás, betakarítás stb...).


De ezeket mind feketén csináltam.

Jogsi, érettségi van, most csinálok estin egy szakmát, de még nem fejeztem be és nem túl jó az oktatás sem, szóval nem tudnék a szakmámban elhelyezkedni biztonságosan, mert nagyon sok mindent nem tudok még sajnos, valószínűleg átmegyek szeptemberben egy másik suliba...szörnyű ami itt megy. 15 fős osztályból 4en maradtunk itt.


Szóval eddig ennyi "tapasztalattal" rendelkezem és egyelőre csak érettségi van, de szakma nélkül.

De szerintem ezt a szakmát bele sem kéne írni, mert tudásban sajnos még sehol sem vagyok...esetleg ha betanítanak valami munkafolyamatra a szakmában, azt meg tudom csinálni, de úgy, hogy magamtól csináljak benne valamit, az még nem menne.


Szóval mit lehet beírni így az önéletrajzomba ?


Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna nekem ebben segíteni!



2023. ápr. 3. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Hogy dolgozol 14 éves korod óta amikor a diákmunka korhatára is 15 év? És az is szünetekben.. sajnos mivel semmivel nem tudod bizonyítani őket HIVATALOSAN így max elhiszik bemondásra vagy körbe röhögnek. Ez a két lehetőséged van. Ha nincs meg a szakmád ne írd bele az önéletrajzba mert ha esetleg elkérnék a tanúsítványt róla ciki lesz ha nem tudod megmutatni.


Tehát jelenleg 1 érettségid van 0 munkatapasztalattal (hivatalosan). Érdemes lenne gyárba elmenend (oda kb mindneki mehet aki akar dolgozni) mert ott nem fognak nagyon részletesen kérdezgetni.

2023. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
#1-es vagyok. Írd azt hogy diákmunkába dolgoztál. Azt el is hihetik. Mondjuk ez se lehet teljesen jó mert ha a cég nagyon meg akarja tudni hogy hol dolgoztál akár csak diákmunkaban is és semmi nyoma nincs (mert feketén voltál foglalkoztatva) az megint ciki lesz.
2023. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

"Hogy dolgozol 14 éves korod óta amikor a diákmunka korhatára is 15 év"


Baszki, hogy... úgy hogy nem volt jelentve sehova, zsebbe kapott, és szó szerint zsebpénzt. Mer' ez az ország arról szól hogy itt übererkölcs meg jogi megfelelés van igaz? Kezdve az ország fejével...

2023. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán be kell írni, hogy diák munka, meg gyakornokoskodás.


A többség pontosan tudja, hogy egyes szektorokban mennyire elterjedt a papír, így nem fogják firtatni.

2023. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az önéletrajz arról szól, hogy hol és miket dolgoztál, nem arról, hogy hol, hogyan voltál bejelentve. Ha megkérdezik, tudsz róla beszélni, ennyi.
2023. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

“most csinálok estin egy szakmát, de még nem fejeztem be és nem túl jó az oktatás sem, szóval nem tudnék a szakmámban elhelyezkedni biztonságosan, mert nagyon sok mindent nem tudok még sajnos”


Milyen szakma? Pályakezdőként felvennének csak nem fognak adni nagy pénzeket. A fiatalok akik kiesnek a padból, ők sem tudnak ám többet szóval ettől ne félj.


Én is beírtam a fekete munkás tapasztalatomat, 22 éves koromig feketén dolgoztam, nem kérdeztek még rá, hogy ez miez.

2023. ápr. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írd azt, hogy diákmunkáskênt ilyen meg olyan pozíciókban dolgoztál már.
2023. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!