Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyi lenne itthon az...

Tényleg ennyi lenne itthon az átlag fizetés vagy ez csak kamu?

Figyelt kérdés
[link]
2023. febr. 25. 08:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

Pont ma láttam egy facebookos hirdetést, amiben arról írtak, hogy a gödi Samsung gyárba keresnek betanított technikust és a fizetés nettó 400-450 ezer között mozog, ami nyílván nem sok, de ahogy a gyakorin olvasom rengetegen szinte már ölnének ilyen fizetésekért, ide meg konkrétan semmi nem kell, sőt szerintem érettségi sem és vidéken van.


Tehát simán reálisnak érzem, hogy az átlag ember amúgy lazán meg keres br 580 ezret.

2023. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%

21

Godi Samsung nem egy kelet Magyarországi gyár... Ott a felét sem kapja egy betanitott munkás

2023. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
16%

22# Átlagról beszélünk, azaz benne van a minimálbéres Gyulán dolgozó Mari és a Budapesten a Googlenél Level 9 - Distinguished Engineer, ami kb a legmagasabb szoftveres pozíció.


Tehát értelmetlen arról beszélni, hogy 0 végzettséggel hol, mennyit kap ki a gyárban.


Csak azt hoztam fel példának, hogy elég durva, hogy abszolút 0 energia befektetéssel már egy pest megyei pici városban is egy gyárban ennyit adnak.


Nem is beszélve azokról akik továbbtanulnak vagy éppen egy normális szakmát választanak. (Pl.: villanyszerelő)


Saját példámat szándékosan nem hoztam fel, mert ez is lényegtelen, de például én diákmunkában havi 160 órában SZJA visszatérítés nélkül is 400 felett keresek picivel nettóban. Szja-val már 500 nettó súrolná. Sima magyar cégbél szoftverfejlesztő gyakornok vagyok még alapképzés alatt.

2023. febr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
45%

23

A hiba a gondolatmenetednek ott van, hogy a Godi Samsung nem egy pici gyár és emellett egy kiemelten jól fizető cég.

2023. febr. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Épìtőipari szakmákkal, gyárakban lakatos, hegesztő vagy egyéb veguetségekkel ez a bér hozható sztem. Vagy keresett egyetemi végzettség kell vagy keresett szakma.
2023. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!