Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Metlife biztositas, mint...

Anonymus93 kérdése:

Metlife biztositas, mint munkahely? Random behivtak egy allasinterjura, de eddig nem tul meggyozo amiket olvastam roluk.

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kamu, telefonálgatnod kell majd 8 órában. Ne vállald el.
2023. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

És mit mondtak, mi a pozíció? Ha ráérsz, és nem gond utazgatni, menj el, legalább szerzel tapasztalatot.

De én is inkább arra gondolok, hogy a te mobilodról kell telefonálgatnod, a te számládról, és ha szerzel ügyfelet, akkor talán kifizetnek. Ha nem, akkor meg egész hónapban ingyen dolgoztál.

Én egyszer voltam egy biztosítós állásinterjún (nem Metlife volt). Nagyon érdekesen indult a beszélgetés, mert a pasi képeket rakott elém. Lovasszekér vagy luxusautó. Lepukkant putri vagy palota. És válasszak, hogy melyiket szeretném magamnak. Már majdnem megkérdeztem, hogy ez most valami vicc? Aztán elmondta, hogy náluk ezt mind elérhetem, de előtte be kell fizetnem egy tanfolyamra. Saját pénzen, érted. De utána sem akart volna felvenni, csak jutalékos rendszerben. Erre mondtam neki, hogy köszönöm szépen, van már épp elég végzettségem, ezekre alapozva szeretnék munkát találni. Erre közölte, hogy mit gondolok, minden munkahelyen van betanulás. Aha, persze, csak jobb helyeken adnak arra az időszakra is fizetést, és nem még nekem kell érte fizetni! Erre közölte velem, hogy ez igazán nem nagy összeg, és amúgy is egy osztrák luxusszállodában lesz a tanfolyam, és diplomát kapok róla! Ez volt az a pont, ahol felálltam. Aztán még utánam szólt, hogy nem akart volna felvenni, mert nekem nincs elég önbizalmam. Sajnos a ciki az volt az egészben, hogy ott hagytam az esernyőmet, és vissza kellett érte mennem. Azért igyekeztem emelt fővel távozni.

2023. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én sem olvastam túl jó dolgokat róluk, így inkább nem is jelentkeztem, volt már elég átverős munkaajánlatban részem.
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Három munkakört adtak meg

sales manager, business account manager vagy business manager

A hr-es annyit mondott, hogy o nem tud semmire valaszolni, majd az igazgato fog interjuztatni. 😌😅

2023. febr. 20. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Orbitális KAMU! Még az interjúval is csak az idődet vesztegeted.
2023. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy a Metlife munkavállalója leszel, vagy hogy csatlakozol egy, a Metlife biztosítási termékeit forgalmazó ügynökhálózathoz (külön cég, egy függő ügynök) vállalkozóként…

Az előbbi esetben nem szoktak random embereket hívogatni, hacsak nem valami magas szaktudás-igényű területről van szó és fejvadászok keresik az illetőt.

Utóbbi esetben nem jönnek önként az áldozatok, csalogatni kell őket porszívóügynökösködni bagóért hangzatos pozíciónevekkel: “sales manager” “key account manager” blabla. Előfordulhat hogy ez utóbbi eset valahogy a biztosítón belülre szerveződik, pl call center. Ott ugyan munkavállaló vagy, de ha nem adsz el semmit, akkor minimálbér, sikeres értékesítésért pedig alacsonyabb lesz a jutalék, hogy kompenzálja a fix költségedet.

2023. febr. 20. 11:57