Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 év feletti béremelés SZJA...

25 év feletti béremelés SZJA levonás miatt?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van itt olyan, akinek van erről tapasztalata cégnél? Irodai munkára gondolok első sorban, diplomával. Annyira friss ez a dolog, hogy nincs olyan az ismeretségi körömben, aki SZJA mentesen kezdte a munkáját, majd rövidesen betöltötte a cégnél a 25-öt.

Szóval valakinek volt itt arra lehetősége, hogy ezt követően leültek beszélni a béréről? Nyilván attól is függ, ki meddig marad SZJA mentes a felvételét követően (esetemben ez már csak 2 hónap és anélkül van egy reális fizetésem..), de érdekelne, van-e erre lehetőség. Akkor is, ha hülye kérdés, komolyan nem tudok ilyenről.

Egy barátom is ezzel van meglőve cégnél, mert annak tudatában ajánlottak fel neki annyit, amennyit, hogy még SZJA mentes, de ha nem kap ugyanennyit, azt mondta biztos, hogy otthagyja a céget, mert átlagos diplomás fizetéshez mérten nagyon kevés lenne, amit utána megkap.



2023. febr. 9. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve olyan bért kellett volna kialkudni, ami az SZJA kedvezmény megszűnése után is jó. Nem köteles emelni a munkáltató, hiszen ő eddig is ugyanannyit fizetett ki, csak ezután a 15% a NAV-nak megy, nem neked.
2023. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Ahh egyszerűen pályakezdőként nem mertem többet mondani, attól tartottam, hogy soknak fogják tartani.. De utólag azon is elgondolkoztam, hogy mi van, ha valaki többet kér és megadják? Lehet ilyet cégen belül, hogy ugyanazon poziban valaki jóval többet kapjon, mint a másik? Vagy ilyen különbségeket nem tehet egy cég, mivel az konfliktust szülne?

2023. febr. 9. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem mertem többet mondani"

Na EZ az, amit nagyon sürgősen le kell vetkőzni, ha jót akarsz magadnak! Én sajnos nagyon lassan tanultam meg. Mindig merni kell nagyobbat mondani. Ha magasabb összeget mondasz (nyilván nem irreálisan sokat), akkor két lehetőség van: vagy megadják, vagy azt mondják, hogy "ennyit nem tudunk adni, de xy összeget igen" és akkor mérlegelsz.


"Lehet ilyet cégen belül, hogy ugyanazon poziban valaki jóval többet kapjon, mint a másik?"

Naná, hogy lehet, pláne kisebb cégeknél. De még multinál is van, aki a bérsáv alján, van, aki a tetején keres és a kettő közt akár 30% különbség is lehet. Mivel a fizetések titkosak és nem szabad róluk beszélni, így nincs konfliktus (legalább is a cég azt hiszi).


Ha a kompetenciáid megfelelőek, csak a bérigényed kicsit magasabb, mint amit a cég belőtt, a legritkább esetben utasítanak el ezért. Legtöbbször kialkudnak egy kompromisszumos összeget veled. Már persze ha nem olyan munkakörről van szó, ahol egy pozícióra 100 felvehető jelölt van.

2023. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értelek, köszi az infókat nagyon hasznosak!

Egyébként egy nagy vállalatól van szó és szerintem rengeteg jelentkező lehetett, mert 3 fordulós interjú volt. Tesztekkel mindennel.

Sajnos a leírásban elvárt skillek nem voltak meg nekem, csak ilyen irányú a végzettségem, és pont olyan helyet keresek, ahol ezeket a piacon nagyon elvárt készségeket megtanítják a szakmámban. Tehát juniorként be is tanulok, ezért se mertem volna többet, így is örülök neki.

Nem én jelentkeztem, úgy találtak meg ők egyébként.

2023. febr. 9. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Bruttó bérről tárgyal az ember.
2023. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én nekem ha korrekt ha nem, megkérdezték, hogy mennyit szeretnék keresni nettóban és úgy számolták ki a bruttómat, hogy az elvárt nettót megkapjam.


Az SZJA miatt ez most nyilván több, de nevetségesen kevés lesz utána. (Nekem még van 3 hónapom) Erősen kétlem, hogy lenne béremelés ennek a kompenzálására, mert nagyjából bruttó 150.000 forintot kellene emelniük, hogy ugyan ezt megkapjam.


Szvsz marad a cég váltás vagy szakma váltás vagy ország váltás.


Teszem hozzá én nem diplomás vagyok.

2023. febr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem lenne 150 ezer. A 150 ezer nettója ugyanis kb 100 ezer, ez pedig a 665-nek a 15%-a, viszont ekkora bruttóra már lesz valamennyi SZJA.


Szóval ha az idei maximum 499952-vel számolunk, arra kellene bruttó 112789 forintot emelniük, hogy ugyanott legyél nettóban. Feltételezem, ettől kevesebbet keresel.

2023. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem van néhány évem, de biztos, hogy kérnék emelést és előtte pár hónappal elkezdenék más cégeket nézegetni, hogy tudjak váltani, vagy esetleg már ajánlattal együtt menjek a főnökhöz. Persze mérlegelni kell, hogy mennyire jó a jelenlegi megszokott munka, mennyivel nagyobb összeg kell máshonnan / milyen kis emeléssel elégszel meg.


Egy kérdést mindenképp megérne nekem.

2023. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es


Ja igen elfelejtettem, hogy nem korlátlan a mentesség 🤣

2023. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!