Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez jó fizetésnek számít?...

Ez jó fizetésnek számít? Mennyit lehet keresni Budapesten (IT-adatelemző)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Azon tűnődöm, hogy a jelenlegi fizetésem jó fizetésnek számít-e vagy lehetne esetleg többet is keresni?

Jelenleg Budapesten dolgozom egy nagyobb cégnél, mint adatelemző nettó 370 ezerért. Ha minden igaz, ez nyáron felmegy 390-re, de lehet, hogy csak év végén fog ez megtörténni.

Mérnökinfós végzettségem van(bsc). Egyetem alatt webfejlesztőként dolgoztam, mint gyakornok (.net, js, html, css, git), majd egyetem után 1 év SQL, excel makró, power bi, power automate, oracle apex. (ez vidéken volt jóval kevesebbért)

Jelenleg Budapesten adatelemzőként dolgozom (főleg MSSQL, tárolt eljárások, excel makró, scriptek, SAP, data factory, stb. amivel foglalkozunk), már több mint egy éve.

Nem kell megszakadni a munkában, de nem is mondanám lazának. Vannak nagyon húzós időszakok. Van lehetőség heti 2-3 napot otthonról dolgozni.

Lassan 3 év tapasztalattal reális a 370ezer (talán lassan 390ezer) fizetés, vagy megérné nézelődni más merre esetleg? Nem vagyok tisztában a bérsávokkal.

Több kolléga is panaszkodott, hogy szerintük alá vannak fizetve, mert a tudásuk máshol többet érne. A vezetőség elég érdekes, ha elmegy egy ember, akkor a feladatait szétosztják, nem vesznek fel mást helyette, így van az, hogy egy ember több ember munkáját végzi és ebből adódik az alulfizetettség érzése. (érteni kell egyszerre mindenhez is)

Egyre több unalmasabb, monoton munkát kapok, amiben nincs túl nagy kihívás és félek, hogy ez a továbbiakban is így marad, sőt elég valószínű, így a fejlődést nem érzem annyira.

Visszajelzések alapján egyébként a vezetőm nagyon meg van elégedve a munkámmal, hozzáállásommal, kollégák teljesen normálisok.

De valamiért mégis azt gondoltam, hogy ha feljövök Budapestre vidékről, a bérsáv magasabb lesz. Nektek erről mi a véleményetek? Esetleg tapasztalatok e téren?

Előre is köszönöm.


2023. febr. 7. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen jó.
2023. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
ez miskolcon kiemelt berezes, de pesten azert eleg letminimum
2023. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

IT diplomával, 3 év tapasztalattal ez nagyon gáz.

Akkor lenne valid ez a bér, ha ha 0 kilométeres lennél.De, akkor sem számítana annyira jónak, csak "szódával elmegy" kategória.


Nettó 500-600 körül kellene keresned ilyen végzettséggel és ennyi tapasztalattal.

2023. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miskolcon is szar lenne. Budapesten meg pláne.
2023. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 év tapasztalattal ez kevés. Kb bruttó 900 ezer lenne reális.
2023. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég kevés.

Én a Bluebird/Hays salary guideot vennem alapul. Aszerint Br. 8-900-at simán elkerhetsz.

2023. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon szar, lépj le, amint tudsz.
2023. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevetségesen kevés. Nálunk éretségivel, a legalul lévő sima ügyintézők hazavisznek ennyit.
2023. febr. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a cég több bevételt tud termelni akkor tudnak emelni. Ha nem akkor nem. Ez mindenhol így van. Piac határozza meg a fizetésed.
2023. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!