Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elkezdeni C vagy C+E...

Megéri elkezdeni C vagy C+E jogosítványt 2023-ban?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, irodai munkát végzek egy épitőipari cégnél, ( magasepitotechnikus vagyok)

Viszont keveslem a fizetesem boven 400 alatt van netto es ilyen arak mellett nehezen jovok ki, nem sokat tudok sporolni. Van megtakaritasom a korabbi evekrol es azon gondolkozok, hogy erdemes e maradni az epitoiparban a jelenlegi munkakoromben, vagy befektetni egy C vagy C+E kategóriáraés váltani. Tudtommal tobbet keresnek, de kevesbe jo munka. Tudtok tapasztalatokat irni, mennyire nehez elhelyezkedni friss jogsival? Milyenek a bérek?belfold vagy kulfold, hetelni vagy nem hetelni? Koszonom a valaszokat elore is



2023. jan. 21. 01:20
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Ugyan ilyem cipőben vagyok. Májusban megszűnik az SZJA mentességem és utána nagyon gyér lesz a fizetésem szóval valszeg 1-2 hónapon belül neki állok.


Jelenleg a sofőrhiány elég nagy, nemzetközibe/hetelősbe 1-2 héten belül eltudsz helyezkedni, napizósba már valszeg kicsit nehezebb, de csak azért, mert kevesebb is a lehetőség benne.


Az hogy mit szeretnél (hetelni, napizni, nemzetkőzizni stb.) azt neked kell eldöntened. Nemzetközibe sokkal nagyobb a pénz, de távol vagy. Nekem van barátnőm, szóval csakis napizós munka jöhet nekem szóba egyenlőre aztán, ha te neked nincs ilyen “igényed” elmész európát járni aztán kicsit összeszeded magad anyagilag.

2023. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több mint egy millió a C+E (jogsi, gki, páv stb) és legalább egy év mire minden megvan, a sima C nem sokat ér. És utána elég kevés időt töltesz otthon ha jól is akarsz keresni, önellátónak kell lenned és előrelátónak. Példaul ha a hétvége egy olyan parkolóban ér ahol nincs a közelben bolt és te fogytán vagy a kajának akkor nagy cumi, sok lemondással jár. Én 5 évig csináltam, van jó oldala is, de nem véletlenül fizetnek jól nemzetköziben, nem mindenki bírja.
2023. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp fejleszd a pénzügyi tudásod és hogy a meglevő pénzed hogyan kezeled, utána, vagy legfeljebb ezzel együtt kezdj csak a fizetésed növelésén dolgozni, mert így sokkal hatékonyabb lehetsz és egy csomó mai drága hibát kigyomlálhatsz még azelőtt, hogy több pénzt költenél el rosszul:

[link]

2023. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!