Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági diplomával mekkora...

Gazdasági diplomával mekkora az átjárási lehetőség a különböző területek között? Pl. egy nemzetközi gazdálkodás diplomával el lehet helyezkedni pénzügyi-számviteli területen (pl. egy bankban)? Vagy nem ért hozzá eléggé?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Konkrét példára tudok válaszolni, nekem nemzetközi gazdálkodás diplomám van, és bankban dolgozom, és kaptam más bankba is állásajánlatot, reporting és üzleti elemzői területekre.
2023. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is voltam bankban állásinterjún vállalati elemző pozíciónál és volt egy teszt, mérleget kellett elemezni, ami nem ment túl jól

Erre elég megalázó hangnemben, hogy nem értek hozzá, ami elég szarul esett….

én meg azzal vigasztaltam magam, hogy ez végülis nem az én szakirányom és maradjak a saját területemen

2023. jan. 20. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Hát figyi, igen.

Egy NG Alappal nekem is rohadt nehéz volt, én sem tudtam nagyon sok kérdést megválaszolni az interjúk során, az említett számvitelből amikor elkezdtem állásokra jelentkezni, pl újra kellett tanulnom, hogy asset = liabilities plus equity. Szerinted?

Ebben rejlik az ng előnye, és hátránya is.

Mindenhez érteni fogsz picit, ami gazdaság (én nem bántam meg, tényleg), viszont nagyon semmire sem fog fókuszálni, a pékügyekre pedig aztán tényleg nem, hiába volt 3 ilyen tárgyam is.

"nem az én szakirányom és maradjak a saját területemen"

Miért, mi a területünk? :DDD Kajak, én nem tudom. A logisztikát nyomták nálunk, de ezeket a szállítós rövidítéseket sem tudom, annyira nem érdekelt az egész.


"Erre elég megalázó hangnemben"

Gyenge emberekkel nem kell foglalkozni, az ő keresztje, majd megérted.


Nekem több tucat interjúmba került ez a mostani banki helyem, de megérte. A legtöbb magyar bank vissza sem jelzett.

Mivel eldöntöttem, hogy én ezen a területen szeretnék a jövőben dolgozni, elkezdtem egy pénzügy mestert, azóta kb 75%-ban visszajeleznek a cégek, ha interjúzni szeretnék :DD



Ha konkrét kérdésed adódna ilyen banki melós témakörben, írj privátban, és megpróbálok segíteni.

2023. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a pénzügyekre pedig aztán tényleg nem"


pékügyek xdddd eddig ez a legviccesebb autokorrekt elírásom a gyakorin

2023. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!