Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így jár álláskeresési járadék...

Így jár álláskeresési járadék és hogyan számolják?

Figyelt kérdés

9 hónapot dolgoztam aztán volt 3 hónap, hogy nem dolgoztam és utána megint dolgoztam 6 hónapot.

Első kérdésem így, hogy volt megszakítás is jár az álláskeresési járadék?

Második kérdésem pedig, hogy az utolsó munkahelyből számolják csak ki az összeget? (Második helyen sokkal kevesebbet kaptam)

450 nap munkaviszonyom van összesen a két helyen azt kiszámoltam.



#álláskeresési járadék,
2022. dec. 8. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 365napot dolgoztál ,akkor jár a fizetésednek kb a 80%.
2022. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De csak az utolsó munkahelyi fizetés alapján számolják az összeget? Mivel az fele annyi mint az előző helyen volt az a baj.
2022. dec. 8. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen szerintem
2022. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A benyujtast megelozo 4 negyedevben kapott fizetesed atlagat veszik alapul az osszeg megallapitasanal.
2022. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a kérelem benyújtása előtti 3 évben volt legalább 360 napnyi jogosultsági időd (munkaviszony), akkor jár az álláskeresési járadék. Nem kell folyamatosnak lennie.

A járadék összegét a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző 4 naptári negyedévben elért munkaerő-piaci járulékalapot képező jövedelem alapján állapítják meg. Ha pont ebben az időszakban volt alacsony a béred, akkor "így jártál".


Mint, ahogy én is. 26 évig teljes munkaidőben dolgoztam, aztán 10 hónapig részmunkaidős voltam, majd állástalan lettem. Hát ez a 10 hónap éppen beleesett a számítási időszakba, úgyhogy az ellátásom összege felért a nagy semmivel. 26 év munka után...

2022. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen így szívok én is.

Még egy kérdés: ha 450 nap munkaviszonyom van akkor 45 napig fogom kapni?

2022. dec. 9. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, 45 napig jár az ellátás, ha a megelőző 3 évben 450 napot tudsz felmutatni jogosultsági időnek.


Minden 10 jogosultsági nap után jár 1 nap ellátás.

2022. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!