Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önkormányzati dolgozók a...

Az önkormányzati dolgozók a tanároknál is rosszabbul keresnek?

Figyelt kérdés
Elvileg egy pedagógus megkap 200 felett, de az önkormányzatoknál csak a garantált bérminimumot fizetik

2022. okt. 11. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Pàlyakezdőként szinte mindegy, milyen az illetményalap, minimálbér, felsőfokú végzettséggel (jogász végzettséggel is) garantált bérminimum az alapbér, de törvény alapján bizonyos nyelvek esetén kötelező nyelvvizsgapótlékot adni. Adnak általában emellett cafetériát, esetleg ruhapénzt. Aztán ez sok-sok év múltán emelkedhet, eltéríthetik, adhatnak pl szolgálati lakást, előléptethetnek stb. De igen, alapvetően szerintem a tanárok jó helyzetben vannak a köztisztviselőkhöz képest...
2022. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elvileg 21 ezer a nyelvvizsgapótlék. Ha van német+angol középfokúm, akkor az már +42 ezer?
2022. okt. 11. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Angolra és németre jogszabályilag kötelező adni, e nyelvek esetén az illetményalap 60%-a jár a középfokra, 100%-a a felsőfokra. Mi nálatok az illetményalap? Az a 21ezer nagyon karcsúnak tűnik nekem még 60%-nak is. Sok helyen az illetményalap 50-60ezerre van megemelve ráadásul. És igen, mindkét nyelvvizsgára megkapod.
2022. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom még, a héten megyek interjúra.

De ezek a garantált bérminimumon felül járnak?

Mert ahogy néztem, a bértábla alapján valami 120 bruttó körül kapnék. De ki kell egészíteni a bérminimumra. Akkor gondolom az illetményalapom a bérminimum és erre jön rá a nyelvvizsgapótlék meg ezek?

2022. okt. 11. 22:04
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Így van, kiegészítik a garantált bérminimumra, és a nyelvvizsgapótlék és egyéb béren kívüli juttatás ezen felül jár.
2022. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!