Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nyelvismeretet érdemes...

A nyelvismeretet érdemes feltűntetni olyan munkakörök megpályázása esetén, ahol nem elvárás, de adott esetben jó pont lehet a tevékenység ellátása során?

Figyelt kérdés

Diszpécsernek szeretnék jelentkezni egy vagyonőri céghez, aki bevásárlóközpontok raktárába keres munkaerőt.

( vagyonőrim - term. - megvan )


2008. dec. 23. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdés. Ha tudod, hogy ezáltal előnyben részesülsz, miért ne tűntetnéd fel?
2008. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden végettésget fel kell tüntetni, mégha köze nincs munkához akkor is, mert annál jobb eséllyel kapod meg az állást.
2008. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom az előző választ NEM elfogadni, ugyanis bizonyos munkakörökben nem ELŐNY, hanem HÁTRÁNY az, ha az ember túlképzett.

Egyrészt egy megfelelően képzett munkaerő számára sokkal jobb fejlődési lehetőség mutatkozik, mint egy más irányban túlképzett számára, hiszen sokkal "könnyebb" motiválni a tanulásra a megfelelően képzettet. Így a HR-es kollégák is jó eséllyel a megfelelően képzett személyt részesítik előnyben, ugyanis a túlképzettség súrlódást eredményezhez. Pláne ha a vezetőjét, felettesét is körözi.

Egy önéletrajzban mindig az adott munkakör számára releváns információkat kell megadni. Nem többet és nem is kevesebbet.

2008. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék egy kicsit az előzővel, kérlek ne haragudj.

Ha valaki megpályázik egy állást, és a végzettsége jóval magasabb, de azt nem írja be, és az állást elnyeri, attól neki még lehet jóval magasabb a végzettsége, mint a főnöké, vagy kollégáké, ami természetesen surlódásra ad okot. Ráadásul helyből úgy kezdett, hogy nem volt teljesen őszinte. Ez szerintem sokkal rosszabb pont a későbbiekben, mint ha nem veszik fel, mert túlképzett. A tényleges végzettség meg előbb-utóbb mindenképp kiderül.


A kérdező esetében pedig igen, érdemes a nyelvtudást beleírni az önéletrajzba. Kicsi az esélye, hogy használni kell, de előfordulhat pl, hogy a szállító teherautó külföldi sofőrjét útba kell igazítani. Arról nem is beszélve, hogy ez jelezheti a főnökök számára a tanulási készséget, ami később az előrelépésben nyomhat a latba.

2008. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt hiszem a nyelvismeretet beírom,a többi iskolámról pedig hallgatok, mert már szívtam "miattuk"...

Köszi.

Kellemes Ünnepeket!

2008. dec. 23. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azokat a végzettségeket, tapasztalatokat írd be, amik az adott munkához kapcsolódnak, illetve akkor írd bele a nyelvismeretet, ha valóban beszéled is és nem csak papírod van róla.
2008. dec. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Javasolnám azt, hogy keress olyan munkát, ahol nyelvismerettel rendelkező vagyonőrt keresnek. És írj be mindent amihez értsz.
2019. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!