Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy jeltolmács?...

Mennyit keres egy jeltolmács? Megéri jelnyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen megéri! Nekem van egy manager ismerősöm egy nemzetközi cégnél, és ő mondta hogy a cég egyre több megváltozott munkaképességű embert foglalkoztat, emiatt jel tolmácsokat keresnek/vesznek fel azért hogy a munkahelyi oktatásokat le tudják fordítani, és megtudják tartani a "speciális" dolgozók részére. Meglepő, de azt válaszolta hogy ők 3-4000 Ft-ot adnak órabérnek és napi 4-6 óra munkát várnak el. Szal most már szerintem egyértelmű a válasz:)
2010. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha főállású tolmács vagy tolmácsszolgálatnál, 160 a bruttó órabéred. Ez egy fix szám, valóban 6000 Ft-ot fizet az állam tolmácsolási óránként, de az a szolgálathoz folyik de, ráadásul az FSZK dönt róla, mennyit kapsz a támogatásból.

De ha saját munkahelyeden helyezkedsz el, jobban megéri, pl. egy nagy forgalmú bankban dolgozol, és hozzád futnak be a hallássérült ügyfelek. Ez megdobja az alapfizudat. De nem egyik napról a másikra lesz valakiből tolmács, hosszú és kemény munka, és nem sokan alkalmasak rá, sok készséget igényel. Ha már elkezdtél ezzel foglalkozni, akkor kb. tudod milyen, de igazán csak az látja át a helyzetet, aki benne dolgozik. Ez nem olyan mint angol nyelven letolmácsolni a szöveget. Különböző nyelvi kompetenciájú ügyfelek különböző kommunikációs csatornán kell velük kommunikálni, ráadásul teljes koncentrációt igényel, kötetlen munkaidő stb...

2010. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
75%
Az én szüleim hallássérültek.Ez által ismerek pár tolmácsot is.Sok jóval nem szolgáltak mikor rákérdeztem hogy mennyire lehet megélni ebből a munkából.Nagyon megszigorították a képzéseket is.Eddig másfél év alatt letudtad tenni,most már jobb esetben is 5 éves a képzés idő...
2011. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!